Finansai

„Enefit Green“ įgyvendino 175 mln. Eur IPO, paklausa keturis kartus viršijo pasiūlą

Iš viso 60 335 mažmeniniai investuotojai dalyvavo pradiniame viešajame siūlyme dėl atsinaujinančiosios energijos bendrovės „Enefit Green“ akcijų, daugkart viršydami ankstesnį rekordinį rezultatą, šitaip įtvirtinant „Enefit Green“ kaip tikrą viešąją bendrovę.

Bendroji  pasirašymų apimtis buvo keturis kartus didesnė nei bazinė. Siekiant patenkinti labai didelę mažmeninės prekybos paklausą, pradinio viešojo siūlymo dydis buvo padidintas nuo 115 milijonų iki 175 milijonų eurų.

Pasirašymo laikotarpiu akcijos kainų intervalas buvo 2,45–3,15 euro, tačiau, atidžiai apsvarsčius paskirstymą, galutinė kaina buvo 2,90 euro, kuri yra viršutinėje kainų diapazono pusėje. Kaina visiems investuotojams vienoda.

55% siūlomų akcijų buvo skirtos mažmeniniams investuotojams, o likę 45% – instituciniams.

Visiems mažmeniniams investuotojams buvo skirta 100% jų pasirašytos sumos iki 1000 akcijų ir 5,5% prašomų pasirašymų, viršijančių šį lygį. „Eesti Energia“ ir jos grupės įmonių Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje stebėtojų tarybai ir valdybos nariams bei darbuotojams buvo skirta 100% jų pasirašytos sumos iki 2 000 akcijų , ir 5,5% prašomų pasirašymų, viršijančių tą lygį. Buvo pasirašyta daugiau nei 60 000 mažmeninių investuotojų, iš kurių daugiau nei 80% gavo visą prašomą pasirašymo sumą.

Tikimasi, kad investuotojams skirtos akcijos savo vertybinių popierių sąskaitas pasieks spalio 20 d. Laukiama, kad pirmoji „Enefit Green“ prekybos diena pagrindiniame „Nasdaq Tallinn“ sąraše bus spalio 21 d.

„Enefit Green“ stebėtojų tarybos pirmininkas Hando Sutteris teigė, kad rekordinis mažmeninių investuotojų susidomėjimas ir siekis dalyvauti perėjime prie ekologiškos ekonomikos parodė pasitikėjimą „Enefit Green“ komanda ir planu. „Sėkmingas sandorio užbaigimas ir didelis investuotojų susidomėjimas skatina „Enefit Green“ komandą ir toliau mąstyti. „Enefit Green“ darbuotojų ir visos „Eesti Energia“ grupės įsipareigojimą taip pat parodo 900 mūsų pačių darbuotojų, pasirašiusių akcijas, o tai reiškia, kad pasiūlyme dalyvavo beveik kas ketvirtas darbuotojas “, – pripažino Sutteris.

Pasak „Enefit Green“ valdybos pirmininko Aavo Kärmaso, daugiau nei 60 000 unikalių investuotojų išreiškė itin tvirtus įsipareigojimus įgyvendinant įmonės augimo planą. „Daugeliu atžvilgių „Enefit Green“ beveik 20 metų buvo atsinaujinančiosios energijos srities pradininkė. Įmonė išaugo į vieną iš pirmaujančių ir universaliausių ekologiškos energijos gamintojų Baltijos jūros regione. Mūsų atsidavusi komanda įgyvendins bendrovės augimo strategiją panaudodama akcijų siūlymo metu surinktus pinigus, ir padidins mūsų atsinaujinančiosios energijos gamybos pajėgumus nuo 2,3 karto iki 2025 m. palyginti su šiandienos rodikliais.

Mihkelis Torimas, „Swedbank“ Baltijos ir Suomijos investicijų bankininkystės vadovas, vienas iš pasiūlymo organizatorių, yra labai patenkintas rezultatu, ir pažymi, kad tai reikšmingas ir istorinis sandoris Baltijos vertybinių popierių biržoje: „Susidomėjimas„ Enefit Green “ pradiniu viešuoju siūlymu sulaukė aukšto pasisekimo ir aiškiai viršijo lūkesčius. „Enefit Green“, turinti daugiau nei 60 000 pasirašančiųjų, yra pradinis viešasis siūlytojas Baltijos šalyse, turintis daugiausiai pasirašytojų. Didelis mažmeninės prekybos susidomėjimas pasiūlymu rodo vietinių investuotojų bendruomenės raidą pastaraisiais metais ir aiškų jų norą būti vietos bendruomenės istorija tokioje į ateitį orientuotoje įmonėje, kurią puikiai iliustruoja „Enefit Green“. Taip pat buvo didelis susidomėjimas tarp institucinių investuotojų iš Baltijos pensijų fondų, taip pat regioninių ir tarptautinių investicinių fondų, įskaitant ERPB, dalyvavusių siūlyme. “

Pasiūlymą organizuoja „Swedbank“, „Nordea“ ir „Citigroup“. Pagrindinis mažmeninės prekybos pasiūlymo organizatorius yra „Swedbank“, o pardavimo agentas – „LHV Pank“. „Enefit Green“ teisiniai patarėjai yra Cleary Gottlieb Steen Hamilton ir Ellex Raidla, bankų teisiniai patarėjai – „Shearman & Sterling“ ir „Sorainen“, o viso projekto komunikacijos patarėjas – „Agenda PR“.

„Enefit Green“ yra atsinaujinančiosios energijos bendrovė, priklausanti „Eesti Energia“ grupei, kuriai iš viso priklauso 22 vėjo jėgainių parkai keturiose rinkose – Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje -, taip pat 38 saulės jėgainės, 4 kogeneracinės jėgainės, granulių gamykla ir hidroelektrinė. 2020 m. bendrovė pagamino 1,35 teravatvalandes (TWh) elektros energijos. „Enefit Green“ pajamos 2020 m. sudarė 162,7 mln. eurų, o EBITDA-110,2 mln. eurų. 

Papildoma informacija:

Priit Luts
Atstovas spaudai
priit.luts@energia.ee

***

Ne platinimui Jungtinėse Amerikos Valstijose ar bet kurioje kitoje valstybėje, kur tai būtų neteisėta. Šis pranešimas yra reklama pagal Prospekto reglamentą (ES) 2017/1129, o ne prospektas ar pasiūlymą dėl parduodamų vertybinių popierių Jungtinėse Amerikos Valstijose ar bet kurioje kitoje jurisdikcijoje, kur tai būtų neteisėta. Prieš priimdami sprendimą dėl investavimo, investuotojai turėtų perskaityti Estijos finansų priežiūros institucijos („EFSI“) patvirtintą prospektą, kad galėtų visiškai suprasti galimą riziką ir naudą, susijusią su sprendimu investuoti į Enefit Green AS akcijas („Emitentas“) ir prireikus pasikonsultuoti su ekspertu. Emitento akcijos viešai siūlomos tik Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Su prospektu galima susipažinti emitento svetainėje adresu www.enefitgreen.ee/lt/ipo ir EFSI svetainėje adresu www.fi.ee. Prospekto patvirtinimas EFSI neturėtų būti suprantamas kaip akcijų patvirtinimas.

Šis pranešimas ir čia pateikta informacija nėra skirti platinti Jungtinėse Amerikos Valstijose arba į jas (įskaitant jos teritorijas ir valdas, bet kurią Jungtinių Amerikos Valstijų valstiją ir Kolumbijos apygardą) („JAV“). Šis dokumentas nėra pasiūlymas ar nesudaro pasiūlymo dalies parduoti ar pirkti bet kokius vertybinius popierius JAV. Emitento vertybiniai popieriai nebuvo ir nebus įregistruoti pagal 1933 m. JAV vertybinių popierių įstatymą su pakeitimais („Vertybinių popierių įstatymas“) ir negali būti siūlomi ar parduodami Jungtinėse Valstijose be registracijos arba taikant išimtį sandoriams, kuriems netaikomas Vertybinių popierių įstatymo registracijos reikalavimas. Neketinama registruoti vertybinių popierių JAV ar viešai siūlyti vertybinių popierių JAV. Visi Jungtinėse Valstijose parduodami vertybiniai popieriai bus parduodami tik asmenims, pagrįstai manantiems, kad jie yra kvalifikuoti instituciniai pirkėjai (kaip nustatyta Vertybinių popierių įstatymo 144A taisyklėje), remiantis Vertybinių popierių įstatymo 144A taisykle.

Pranešimą paskelbė: Paulina Taškutė, UAB „INK agency“

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)