Finansai

ESO simboliškai pasitiko iš Ukrainos į Lietuvą atvykusį didelės galios transformatorių

Pirmą kartą po Rusijos pradėto karo iš Ukrainos į Lietuvą atvežtas didelės galios transformatorius, kurį bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) darbuotojai pasitiko simboliškai – nuo sunkvežimio stambų krovinį nukėlė Ukrainos vėliavos – geltonos ir mėlynos – spalvų kranai.

Šis 110 kilovoltų (kV) galios transformatorius yra vienas iš keturių, kurie 2021 m. buvo pagaminti Ukrainoje esančioje Zaporožės transformatorių gamykloje ir yra skirti rekonstruojamoms Paberžės bei Pabradės transformatorių pastotėms.

Du transformatoriai jau atvyko į Lietuvą pereitais metais ir yra sumontuoti pastotėse, o likusieji du turėjo atvykti dar metų pradžioje, bet dėl karo grėsmės ir po to prasidėjusio karo Ukrainoje, darbus teko atidėti.

„Zaporožės gamyklos kolegos parodė didelį ryžtą ir užsispyrimą ir sugebėjo sėkmingai pristatyti mums pirmą iš dviejų likusių transformatorių. Po Naujųjų metų geležinkelio transportas, kurio atvyko pirmieji transformatoriai, ir didelė dalis kelių Ukrainoje yra naudojami karinės technikos pervežimams, todėl teko daug padirbėti, kad suorganizuoti visos kelionės logistiką“, – teigia Gediminas Aksenavičius, bendrovės Strateginių projektų valdymo skyriaus vadovas.

ESO atstovas priduria, kad bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Ukrainos yra dvipusis, ESO ne tik perka įrangą iš Ukrainos, tačiau taip pat dovanoja itin reikalingas detales, skirtas palaikyti Ukrainos skirstomojo tinklo veiklą.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Ignitis grupė, UAB
ESO simboliškai pasitiko iš Ukrainos į Lietuvą atvykusį didelės galios transformatorių

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)