Finansai

Estijos „Elenger“ motininė bendrovė pasirašė 120 milijonų eurų vertės sutartį dėl Latvijos dujų vamzdynų tinklo įsigijimo

Didžiausią privačią energetikos bendrovę Baltijos šalyse „Elenger“ valdanti Estijos „Eesti Gaas“ pasirašė 120 mln. eurų vertės sutartį dėl Latvijos dujų vamzdynų tinklo įsigijimo. Tinklą valdo „Gaso“, antrinė „Latvijas Gaze“ įmonė.

Sandoriui dar turi pritarti Latvijos konkurencijos tarnyba bei Latvijos vyriausybė, nes „Gaso“ yra strateginių įmonių sąraše.

„Mes įžvelgiame gamtinių dujų potencialą ir žinome, kaip valdyti bei auginti tokio tipo verslą. Dujos yra ir liks reikšmingu energijos šaltiniu mūsų regione, pagrindiniu balansavimo įrankiu atsinaujinančiai energetikai ir ši prielaida padrąsino mus investicijoms Latvijoje. Tikimės, kad čia pravers mūsų patirtis valdant dujų infrastruktūrą, o nuosavybės pasikeitimas „Gaso“ taps postūmiu augti ir teikti aukščiausios kokybės paslaugas savo klientams,” – pažymėjo „Eesti Gaas“ tarybos pirmininkas Ainas Hanschmidtas.

„Eesti Gaas“ Lietuvoje, Latvijoje, Suomijoje ir Lenkijoje veikia „Elenger“ vardu. „Elenger“ savo klientams regione dujas tiekia vamzdynais, suspaustų gamtinių dujų (CNG) bei suskystintų gamtinių dujų (SGD) pavidalu. Bendrovė Estijoje ir Latvijoje valdo didžiausią vamzdynų tinklą, aktyviai prekiauja tarptautinėse energetikos rinkose ir intensyviai plėtoja atsinaujinančios energijos portfelį, kurį šiandien sudaro saulės elektrinės ir biodujų gamyba.

„Eesti Gaas“ valdančios investicijų bendrovės „Infortar“ valdomo turto vertė sudaro 1,1 mlrd. eurų, o akcinio kapitalo vertė siekia 569 mln. eurų. „Infortar“ veikia 5 valstybėse, energetikos, laivininkystės ir nekilnojamojo turto sektoriuose. Bendrovė valdo 47 antrines įmones, tarp jos aktyvų yra 41 proc. laivininkystės bendrovės „Tallink Grupp AS“ akcijų paketas ir 100 proc. „Eesti Gaas“. „Infortar“ taip pat valdo diversifikuotą nekilnojamojo turto portfelį.

„Elenger“ veikia Suomijoje, Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Grupės įmonės turi apie 50 tūkst. klientų. „Elenger“ yra didžiausia privati energetikos bendrovė Suomijoje ir Baltijos šalyse. Pernai bendros energijos pardavimo apimtys sudarė 12 TWh. Estijoje „Elenger“ veikia „Eesti Gaas“ vardu.

 Daugiau informacijos:
Marius Kairys
Tel.: +37061559425
El.paštas: marius.kairys@elenger.com

 

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)