Finansai

Finansų ministrė G. Skaistė Niujorke ir Bostone susitinka su investuotojais į Lietuvos Vyriausybės vertybinius popierius

Finansų ministrė Gintarė Skaistė tęsia darbinį vizitą JAV, kur balandžio 17-18 d. susitiks su potencialiais vietos investuotojais į Lietuvos Vyriausybės vertybinius popierius (VVP).

Vizito Niujorke ir Bostone metu finansų ministrė G. Skaistė dalyvaus susitikimuose su JAV investuotojais. Susitikimų metu bus pristatyta dabartinė Lietuvos ekonominė situacija įvairiose srityse ir perspektyva – makroekonominė situacija, bankų sektorius, fiskalinė politika bei valstybės skolos valdymas. Dėmesys taip pat bus skirtas Lietuvos vykdomai politikai dėl rusijos pradėto karo Ukrainoje bei šalies energetinės nepriklausomybės stiprinimui.

2023 m. biudžete numatyta, kad Lietuva planuoja skolintis iki 6,6 mlrd. eurų. Lėšos bus naudojamos 2023 m. valstybės biudžeto deficitui finansuoti, skolai valstybės vardu grąžinti, taip pat šiemet planuojama sukaupti 0,7 mlrd. eurų euroobligacijų emisijai 2024 m. sausį išpirkti. Dalį lėšų planuojama pasiskolinti užsienio kapitalo rinkose išleidžiant euroobligacijų emisijas, kitą dalį – skolinantis vidaus rinkoje išleidžiant VVP. Taip pat numatoma skolintis iš tarptautinių finansų institucijų ir Europos Sąjungos pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę.

Pranešimą paskelbė: Daiva Baužienė, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)