ERP sistema
Finansai

Finansų valdymo optimizavimas

Geras finansų valdymas padės jūsų verslui efektyviai naudoti išteklius, vykdyti įsipareigojimus suinteresuotosioms šalims, įgyti konkurencinį pranašumą ir pasiruošti ilgalaikiam finansiniam stabilumui. Tai gali padėti įgyvendinti ERP verslo valdymo sistema.

Galbūt manote, kad jūsų finansai yra sudėtingi ir painūs, tačiau šie dešimt geriausių patarimų turėtų padėti jums juos kontroliuoti.

Verslo planas

Verslo planas nustatys, kur esate ir kur norite ateinančiais metais. Jame turėtų būti išsamiai aprašyta, kaip finansuosite savo verslą ir jo veiklą, kokių pinigų jums reikės ir iš kur jie bus gauti.

Finansų analizė

Turėtumėte reguliariai stebėti savo verslo eigą. Kasdien turėtumėte žinoti, kiek pinigų turite banke, kiek parduodate ir kiek turite atsargų. Taip pat kas mėnesį turėtumėte peržiūrėti savo poziciją, atsižvelgdami į jūsų verslo plane nustatytus tikslus.

Klientų bei tiekėjų atsiskaitymai

Įmonės gali susidurti su didelėmis problemomis dėl pavėluotų klientų mokėjimų. Kad sumažintumėte pavėluoto ar nemokėto mokėjimo riziką, nuo pat pradžių turėtumėte aiškiai parodyti savo kredito sąlygas.

Taip pat turėtumėte greitai išrašyti aiškias ir tikslias sąskaitas faktūras. Naudodami kompiuterizuotą kredito valdymo sistemą, galėsite sekti klientų sąskaitas – skaitykite, kad klientai sumokėtų jums laiku.

Kaštų skaičiavimas

Net pelningiausios įmonės gali susidurti su sunkumais, jei nepakanka grynųjų pinigų, kad padengtų kasdienes išlaidas, tokias kaip nuoma ir atlyginimas. Turėtumėte žinoti, ko jums reikia, kad jūsų verslas išliktų, ir įsitikinti, kad nenusileidžiate žemiau.

Informacijos atnaujinimas

Jei jūsų sąskaitos nėra nuolat atnaujinamos, galite rizikuoti prarasti pinigus, jei neatsiliksite nuo pavėluotų klientų mokėjimų arba nesuprasite, kada turite sumokėti tiekėjams. Naudodami gerą apskaitos sistemą galėsite sekti išlaidas, skolas ir kreditorius, kreiptis dėl papildomo finansavimo ir sutaupyti laiko bei apskaitos išlaidų.

Mokėjimo pateikimo terminai

Nesilaikant mokesčių deklaracijų ir mokėjimų pateikimo terminų, gali būti taikomos baudos ir palūkanos. Tai nereikalingos išlaidos, kurių galima išvengti planuojant. Vykdydami tikslius įrašus, sutaupote savo verslo laiko ir pinigų, todėl galite būti tikri, kad mokate tik mokėtinus mokesčius. Todėl svarbu, kad įvykdytumėte savo įsipareigojimus.

Efektyvumas svarbiausias

Ar jūsų verslas veikia efektyviausiai? Taupant energiją, taigi ir pinigus, galima sutaupyti įgyvendinant elgsenos pokyčius ir efektyviau naudojant esamą įrangą. Tai vienas iš paprasčiausių būdų sumažinti išlaidas. Sritys, į kurias reikia atkreipti dėmesį vidutiniame biure, yra šildymas, apšvietimas, biuro įranga ir oro kondicionavimas.

Atsargų kontrolė

Efektyvi atsargų kontrolė užtikrina, kad turėsite reikiamą atsargų kiekį tinkamu laiku, kad jūsų kapitalas nebūtų be reikalo susietas. Turėtumėte įdiegti sistemas, skirtas atsargų lygiui sekti – tai kontroliuodami galėsite atlaisvinti pinigų, taip pat turėdami reikiamą atsargų kiekį.

Poreikiai bei finansavimai

Labai svarbu, kad pasirinktumėte savo verslui tinkamą finansavimo rūšį – kiekviena finansavimo rūšis yra skirta patenkinti skirtingus poreikius. Mažesnės įmonės dažniausiai labiau pasitiki verslo pertekliumi ir asmeniniu finansavimu, tačiau tai gali būti ne geriausias finansavimas jūsų įmonei.

Finansinės problemos

Visada verslui labai sunku patirti finansinių problemų, tačiau yra pagalbos ir patarimų, kurie padės jums jas išspręsti, kol nebus per daug, todėl kuo greičiau kreipkitės į profesionalų patarimus. Taip pat yra keletas pradinių žingsnių, kurių galite imtis, kad sumažintumėte poveikį, pvz., Pirmiausia susidoroti su prioritetinėmis skolomis ir įvertinti, kaip galite pagerinti pinigų srautų valdymą.

Apibendrinant

Finansų valdymas turėtų tapti pagrindinių jūsų verslo procesų dalimi ir būti įtrauktas į jūsų nuolatinį planavimą bei verslo valdymo sistemas. Straipsnis yra parengtas, vadovaujantis contourenterprise.lt informacija.

(Perskaityta per mėnesį: 19, iš jų šiandien: 1.)