Finansai

Finansų viceministras M. Liutvinskas susitikime su Europos Parlamento pirmininke R. Metsola: „Vilnius – geriausi namai naujai ES Kovos su pinigų plovimu agentūrai“

Finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas Briuselyje susitiko su Europos Parlamento pirmininke Roberta Metsola, kuriai pristatė Lietuvos kandidatūrą siekiant į Vilnių pritraukti naujai kuriamą Europos Sąjungos (ES) Kovos su pinigų plovimu agentūrą (ang. Anti-Money Laundering Agency, AMLA).

Susitikimo metu finansų viceministras akcentavo, kad AMLA įkūrimas mūsų šalyje atitiktų geografinio balanso principą ES lygiu ir siųstų pasitikėjimo signalą dabartiniame geopolitiniame kontekste. Be to, Vilniaus kandidatūra turi daug kitų privalumų, įskaitant mūsų šalies kompetencijas ir patirtį valdant rizikas finansų sektoriuje.

„Nuosekliai dirbame telkdami paramą Vilniaus kandidatūrai. Įvertinus Lietuvos privalumus – sukauptas rizikų valdymo kompetencijas tiek tradiciniame bankų sektoriuje, tiek ir fintech segmente, didelę atitikties ekspertų bendruomenę, taip pat Vilniaus patrauklumą gyventi ir dirbti institucijos darbuotojams ir jų šeimų nariams – manome, kad Vilnius būtų geriausi namai naujai kuriamai ES Kovos su pinigų plovimu agentūrai“, –  pažymėjo M. Liutvinskas.

Vizito Briuselyje metu finansų viceministras M. Liutvinskas taip pat susitiko su Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto (ECON) vicepirmininke bei EP pagrindine pranešėja AMLA klausimu Eva Maria Poptcheva, su kuria aptarė tolesnius atrankos etapus, siekiant bendro ES Tarybos ir EP sutarimo dėl AMLA įsteigimo vietos.

AMLA bus pagrindinė institucija, užtikrinanti nuoseklią ir vieningą ES finansų sektoriaus pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemą bei koordinuojanti veiksmus su valstybių narių nacionalinėmis priežiūros institucijomis.

Primename, jog rugsėjo 28 d. Europos Komisija (EK) oficialiai paskelbė kvietimą ES šalims teikti paraiškas dėl AMLA steigimo iki lapkričio 10 d. Pirmą kartą EK pasiūlymas įkurti naują ES lygmens Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu agentūrą, kuri būtų pagrindinė finansų sektoriaus priežiūros institucija ir koordinuotų veiksmus su ES narių nacionalinėmis priežiūros institucijomis, buvo pristatytas 2021 m. liepos 20 d.

Daugiau informacijos rasite ČIA.

Pranešimą paskelbė: Justas Kačerauskas, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)