Finansai

Finansų viceministras M. Liutvinskas: „Svarbu užtikrinti, kad pirmasis ES finansinės paramos mokėjimas Ukrainą pasiektų dar kovą“

Kovo 11-12 dienomis finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas  Briuselyje dalyvaus Eurogrupės (EG) ir Europos Sąjungos (ES) finansų ministrų Tarybos (ECOFIN) posėdžiuose. Susitikimuose didžiausias dėmesys bus skiriamas euro zonos ekonomikos perspektyvoms, fiskalinės politikos koordinavimui bei paramai Ukrainai.

ECOFIN posėdžio metu ministrai diskutuos dėl finansinės paramos Ukrainai tiekimo. Šių metų vasario pradžioje pasiekus sutarimą dėl 50 mlrd. eurų finansinio paketo Ukrainai, pirmasis 4,5 mlrd. eurų išmokėjimas Ukrainą turėtų pasiekti iki kovo pabaigos. Iš viso šiemet pagal šią ES paramos priemonę Ukraina gaus apie 16 mlrd. eurų.

„Ukrainai susiduriant su finansavimo trūkumu, itin svarbu užtikrinti, kad pirmasis ES finansinės paramos mokėjimas – 4,5 mlrd. eurų, šalį pasiektų dar šį mėnesį. Mobilizuojant lėšas Ukrainos poreikiams privalome rimtai svarstyti visas alternatyvas, įskaitant įšaldyto rusijos turto panaudojimą. Pirmieji žingsniai šia linkme ES mastu jau žengti, tačiau turime siekti esminio tikslo – rasti teisinius būdus, kaip patį įšaldytą turtą perduoti Ukrainai, sprendimus derinantis su tarptautiniais partneriais“, – teigė M. Liutvinskas.

EG posėdyje ministrai aptars euro zonos makroekonomines tendencijas ir tarsis dėl fiskalinės euro zonos politikos krypties 2025 metais. Taip pat bus siekiama sutarimo dėl bendro pareiškimo, kuriuo brėžiamos esminės kryptys dėl tolesnio ES kapitalo rinkos vystymo.

ECOFIN posėdyje taip pat bus tvirtinamos ES Tarybos išvados dėl 2025 m. ES biudžeto gairių bei rekomendacijos dėl 2022 finansinių metų biudžeto įvykdymo. EG posėdžio metu taip pat bus aptartas pasirengimas kovo mėn. euro zonos viršūnių susitikimui.

Pranešimą paskelbė: Justas Kačerauskas, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)