Finansai

Finansų viceministrė V. Česnulevičiūtė – Markevičienė pakvietė Japonijos bendroves pasinaudoti Lietuvos finansinių paslaugų rinkos privalumais ir investuoti mūsų šalyje

Japonijoje viešėjusi Lietuvos finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė – Markevičienė susitiko su Japonijos finansų viceministru Masato Kanda. Susitikime viceministrė pristatė Lietuvos „Fintech“ ekosistemą ir galimybes Japonijos bendrovėms steigtis Lietuvoje bei čia plėtoti veiklą. 

Lietuva yra vienas Europos „Fintech“ centrų, kurio išskirtinė stiprybė – artimas ir atviras valstybės institucijų bei rinkos dalyvių bendradarbiavimas sprendžiant „Fintech“ įmonėms kylančias problemas ir siekiant užsibrėžtų tikslų.  

„Lietuva jau įsitvirtino kaip vienas pagrindinių finansinių technologijų centrų Europoje.  Finansinės technologijos galėtų būti viena potencialių Japonijos ir Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo sričių. Jeigu šio sektoriaus Japonijos įmonės ieškotų plėtros užsienyje, Lietuva yra pasiruošusi jas priimti ir atverti vartus į Europą“, – sakė finansų viceministrė V. Česnulevičiūtė – Markevičienė. 

Lietuvos jurisdikcija yra labai patraukli „Fintech“ sektoriaus veiklai plėtoti – ji sudaro sąlygas įmonėms plėsti produktų ir paslaugų portfelį, pritraukti naujų klientų ir gerinti finansinius rodiklius.   

Susitikime su M. Kanda taip pat aptartos galimybės Lietuvoje steigti Japonijos finansų įstaigų paslaugų centrus, dvišaliai santykiai ir geopolitinė situacija – tolesnė pagalba Ukrainai, sankcijos rusijai.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)