Finansai

„Fitch Ratings“ patvirtino „Akropolis Group“ BB+ kredito reitingą su stabilia perspektyva

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ dar kartą patvirtino 2021 m. gegužę  prekybos ir pramogų centrų lyderei Baltijos šalyse, nekilnojamojo turto valdymo ir vystymo bendrovei „Akropolis Group“ suteiktą ilgalaikio skolinimosi reitingą BB+ su stabilia perspektyva.

„Pastarieji metai negaili iššūkių prekybos centrų sektoriui – pandemijos metu taikyti ribojimai, geopolitiniai neramumai ir jų sąlygotas energetinių išteklių brangimas, itin aukšta infliacija. Teigiamas tarptautinės kredito reitingų agentūros įvertinimas rodo, kad „Akropolis Group“ ne tik sėkmingai sprendžia kylančius iššūkius, bet ir yra atsparus išorinių veiksnių poveikiui – grupė pasiekia gerų finansinių rezultatų, stabiliai išlaiko lyderiaujančią poziciją Baltijos šalių prekybos centrų rinkoje“, – teigia „Akropolis Group“ direktorius Manfredas Dargužis.

Kredito reitingo agentūra „Fitch Ratings“ iš naujo patvirtindama BB+ kredito reitingo su stabilia perspektyva įvertino gerus „Akropolis Group“ veiklos rezultatus, lyderiaujančias valdomų prekybos centrų pozicijas miestuose, kuriuose jie veikia, žemą vakansiją juose ir nuosaikų skolos ir EBITDA santykį. „Fitch Ratings“ bendrovę „Akropolis Group“ pirmą kartą reitingavo 2021 metų gegužės 19 dieną.

Praėjusių metų rudenį „S&P Global Ratings“ pagerino „Akropolis Group“ suteikto kredito reitingo BB+ perspektyvą į stabilią ir iš naujo patvirtino BB+ reitingą su stabilia perspektyva šių metų birželį.

Šiuo metu „Akropolis Group“ valdo prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, taip pat „Akropole Alfa“ ir „Akropole Riga“ Rygoje, Latvijoje. Grupės artimiausiuose planuose – naujo multifunkcinio kvartalo „Akropolis Vingis“ vystymas Vilkpėdės rajone, Vilniuje.

Praėjusiais metais „Akropolis Group“ sėkmingai išplatino debiutinę 300 mln. eurų vertės, 5 metų trukmės obligacijų emisiją, kurios metinė palūkanų norma yra 2,875 proc. „Akropolis Group“ obligacijos kotiruojamos „Nasdaq Vilnius“ ir „Euronext Dublin“ biržose.

Apie „Akropolis Group“:

Baltijos šalyse pirmaujanti prekybos ir pramogų centrų vystymo ir valdymo bendrovė „Akropolis Group“ valdo prekybos centrų vystymo ir valdymo paslaugų įmones Lietuvoje ir Latvijoje. Lietuvoje „Akropolis Group“ valdo prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, Latvijoje „Akropole Riga“ ir „Akropole Alfa“ Rygoje.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)