Finansai

„Fitch Ratings“ patvirtino Lietuvos turėtą A kredito reitingą

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ dar kartą patvirtino 2020 m. sausį Lietuvai suteiktą „A“ ilgalaikio skolinimosi reitingą ir paliko stabilią perspektyvą.

Agentūros ekspertų sprendimas paremtas pasitikėjimu šalies politine sistema, kurį nulėmė narystė Europos Sąjungoje ir „A“ reitingą turinčių šalių medianą viršijantys valdysenos rodikliai. Lietuvos ekonomika yra maža ir atvira, tačiau atsparus eksporto sektorius, pakankama fiskalinės politikos erdvė ir mažas privataus sektoriaus įsiskolinimas turėtų sušvelninti neigiamus karo Ukrainoje ir didelės infliacijos padarinius. 

„Visos didžiosios kredito reitingų agentūros per pastaruosius du mėnesius patvirtino Lietuvos turėtus reitingus. Tai rodo, kad net ir Rusijos pradėto karo kuriamo ekonominio neapibrėžtumo sąlygomis Lietuva laikosi tvirtai. Visos agentūros akcentuoja Lietuvos ekonomikos atsparumą, palankiai vertina mūsų vykdomą finansų politiką bei energetinę nepriklausomybę“, – teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė. 

„Fitch Ratings“ Lietuvos kredito reitingus paskutinį kartą buvo pagerinę 2020 m. sausį, kai ilgalaikio skolinimosi reitingas buvo pakeltas iš „A-„ į „A“.

Kita tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą „A+“ (stabili perspektyva), „Moody’s“ – „A2“ (stabili perspektyva), „DBRS Morningstar“ – „A“ (stabili perspektyva).

Kredito agentūros pranešimą galite rasti čia.
 
Papildoma informacija:

Kredito reitingas – rodiklis, suteikiantis investuotojams (kreditoriams) koncentruotą informaciją apie skolininko gebėjimo vykdyti savo finansinius įsipareigojimus lygį. Aukštas kredito reitingas rodo mažesnę riziką, kad skolininkas (emitentas) nevykdys įsipareigojimų, ir atitinkamai mažesnę skolinimosi kainą.

„Fitch Ratings“ bendrovė priklauso įtakingų kredito reitingo agentūrų grupei, tokių kaip „Standard & Poor’s“ ir „Moody’s Investor Service“. Kredito reitingams išreikšti jos vartoja tam tikrą klasifikaciją ir simbolius bei nustato kredito vertę besiskolinančioms valstybėms ir bendrovėms naudodama standartizuotus kredito reitingus.
 

Pranešimą paskelbė: Justas Kačerauskas, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)