Finansai

FONDŲ VALDYTOJA GALĖS VYKDYTI SANDORĮ

Konkurencijos taryba davė leidimą privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytojai „BaltCap“ netiesiogiai per investicinius fondus įgyti naujai steigiamų tarpinių bendrovių akcijų ir, šioms įgyvendinant savanorišką oficialų viešąjį siūlymą, supirkti 40 proc. „Xpediator akcijų bei perimti pastarosios bendrovės ir su ja susijusių ūkio subjektų vienvaldę kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2023 m. balandžio 19 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Su „BaltCap“ valdomais fondais „BaltCap Private Equity Fund III usaldusfond“ ir „BPEF III Supplementary Investment Facility Usaldusfond“ susiję ūkio subjektai Lietuvoje vykdo įvairią veiklą: teikia krovinių transportavimo keliais paslaugas, platina bilietus, įrengia transporto bilietų sistemas, leidžia knygas ir jomis prekiauja, valdo knygynų „Pegasas“ tinklą, parduoda kavos pupeles, kavos aparatus, kavos prekybos automatus ir teikia jų aptarnavimo paslaugas, taip pat – prekiauja statybos, sodo įrankiais, natūraliais ir ekologiškais maisto produktais bei teikia kitas paslaugas.

Bendrovė „Xpediator“ ir su ja susiję asmenys Lietuvoje teikia krovinių transportavimo keliais ir ekspedijavimo paslaugas, o įvairiose Europos šalyse prekiauja degalų ir kelių mokesčių kortelėmis, teikia ekspedijavimo sandėliavimo (Jungtinėje Karalystėje, Rumunijoje ir Bulgarijoje) bei teikia lizingo ir draudimo brokerio paslaugas, prekiauja keltų bilietais.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)