Finansai

„Freedom Holding Corp.“ metinės pajamos išaugo iki 795,7 milijonų JAV dolerių

„Freedom Finance Europe“ įkūrėjai „Freedom Holding Corp.“ paskelbė 2023 finansinių metų, kurie pasibaigė kovo 31 dieną, rezultatus. Per ataskaitinį laikotarpį holdingo bendrovė gavo 795,7 milijonus JAV dolerių pajamų, kurios buvo 15 % didesnės nei praėjusiais metais, per kuriuos gavo 689,8 milijonus JAV dolerių.

 Bendrovės pajamos didėjo dėl daugelio pagrindinių rodiklių augimo. Palūkanų pajamos išaugo 142 % ir pasiekė 294,7 milijonus JAV dolerių, tai lėmė paskolų portfelio augimas, taip pat obligacijų dalies prekybos portfelyje padidėjimas. Palūkanų pajamos iš maržinių paskolų taip pat padidėjo dėl aktyvesnio klientų naudojimosi šia priemone. 

Grynosios pajamos iš užsienio valiutos keitimo operacijų padidėjo 48,4 milijonais JAV dolerių, tai lėmė aktyvesni holdingo bendrovės „Freedom Bank“ užsienio valiutos pirkimo ir pardavimo procesai. Teigiamai pajamų dinamikai įtakos taip pat turėjo ir pajamų iš draudimo paslaugų padidėjimas, kuris augo nuo 73 milijonų JAV dolerių iki 115,4 milijonų JAV dolerių dėl šios holdingo veiklos plėtros.

„Šiuo ekonomikos turbulencijos laikotarpiu mes ir toliau su pasitikėjimu judame pirmyn ir demonstruojame stabilius finansinius rezultatus vykdydami didelio mąsto veiklą. 2023 finansiniai metai buvo kupini iššūkių, per tą laikotarpį visiškai nutraukėme savo veiklą Rusijos Federacijoje. Kartu šie metai atnešė svarbių pokyčių, dėl kurių tapome dar stipresni ir novatoriškesni“, – „Freedom Holding Corp.“ vadovas Timuras Turlovas pabrėžė svarbius įmonės pasiekimus praėjusiais finansiniais metais.

 „Pasirinkusi ambicingą tikslą sukurti skaitmeninę ekosistemą su nauju prekės ženklu, holdingo bendrovė daug dirbo, kaupdama turtą įvairiomis kryptimis. Pradėtas JAV investicijų banko „Maxim Group LLC“ ir jo dukterinės įmonės „Maxim Financial Advisors LLC“ įsigijimas buvo vienas iš reikšmingų įvykių, suteikusių papildomo postūmio mūsų eksponentiniam augimui. Naujos galimybės ir iššūkiai vis dar ateityje, tačiau dėl mūsų akcininkų pasitikėjimo ir mūsų atsakingo požiūrio į verslą esame pasiruošę tęsti augimą ir išlikti tarptautinės finansų rinkos priešakyje”, – pridūrė holdingo bendrovės vadovas.

2023 finansinių metų pabaigoje holdingo bendrovės išlaidos išaugo 233,7 milijonais JAV dolerių arba 72 %. Tai lėmė 132 milijonais JAV dolerių (+172 %) padidėjusios palūkanų sąnaudos dėl didesnių trumpalaikių finansavimo išlaidų, susijusių su atpirkimo sandoriais dėl besiplečiančio investicijų portfelio. Be to, bendrosios ir administracinės išlaidos padidėjo 36,4 milijonais JAV dolerių, kurios, be visų kitų dalykų, apėmė ir Ukrainos labdaros fondui skirtą humanitarinę pagalbą. Atlyginimų ir premijų išlaidos padidėjo 35,5 milijonais JAV dolerių (+77%) dėl holdingo bendrovių personalo plėtros.

„Freedom Holding Corp.“ pranešė, kad 2023 finansinių metų grynosios pajamos siekė 205,6 milijonus JAV dolerių, pernai jos siekė 220,9 milijonų JAV dolerių. Pelnas, tenkantis vienai akcijai, remiantis 58,6 milijonų akcijų svertiniu vidurkiu, siekė 3,50 JAV dolerio. Holdingo turtas padidėjo 58% – nuo 3,230 milijardų JAV dolerių iki 5,085 milijardų JAV dolerių.

2023 metų kovo 31 dienai holdingo bendrovės brokerio kliento sąskaitų skaičius siekė apytiksliai 370 000 ir, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 120 000 arba 48%.

Pranešimą paskelbė: PR Service, PR Service

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)