Finansai

G. Skaistė: „Reformas įgyvendinanti Ukraina kuria pagrindą narystei ES“

Finansų ministrė Gintarė Skaistė Marakeše vykstančių Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) metinių susitikimų metu susitiko su Ukrainos finansų ministru Serhiy Marchenko. Susitikime daugiausia dėmesio skirta Ukrainos įgyvendinamoms reformoms, siekiant ilgainiui tapti lygiateise Europos Sąjungos nare.

„Ukraina net ir karo metu įgyvendina būtinų reformų darbotvarkę ne tik papildomai tarptautinei pagalbai užsitikrinti, tačiau ir esminiam tikslui – Europos Sąjungos narystei – pasiekti.  Manome, kad Ukrainos narystė prisidėtų tiek prie mūsų regiono, tiek visos ES stabilumo ir saugumo. Todėl Lietuva per naują TVF priemonę skirs papildomų lėšų Ukrainos institucinių pajėgumų stiprinimui ir galimybei tvirčiau pasiruošti reikiamiems pokyčiams“, – pažymėjo finansų ministrė G. Skaistė.

Ukraina šiuo metu rengia „Ukrainos planą“ – reformų ir investicijų įgyvendinimo dokumentą, kuris turėtų atliepti visų šalių donorių lūkesčius, susiejant juos su finansine parama, priklausomai nuo reformų įgyvendinimo progreso. Tikimąsi, jog dokumentas bus paruoštas iki šių metų pabaigos.

Lietuva be jau skirtos finansinės, humanitarinės ir karinės pagalbos, neseniai priėmė sprendimą skirti 1,5 mln. eurų į TVF pristatytą Gebėjimų vystymo paramos Ukrainai fondą, kuris sukurtas teikti ekspertinę pagalbą šalies institucijoms vykdant būtinas reformas, taip užtikrinant jų efektyvų ir savalaikį įgyvendinimą.

Pranešimą paskelbė: Justas Kačerauskas, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)