Finansai

Galimybė įmonėms užmegzti partnerystę su didžiosiomis Europos bendrovėmis

Didžiausias pasaulyje mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų tinklas „Eureka“  2021 m. sausio 28 d. Briuselyje pasirašė memorandumus su šešiomis didžiosiomis Europos bendrovėmis. Šie susitarimai sukurs naujas galimybes ES finansuojamoje „InvestHorizon“ programoje dalyvaujančioms giliųjų technologijų mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ) užmegzti ryšius ir partnerystę su didžiųjų korporacijų verslo grupėmis. Lietuvos įmonėms, planuojančioms dalyvauti šioje programoje, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) siūlo nemokamas konsultacijas.

Pirmosios programoje dalyvausiančios korporacijos yra „Agbar“ („Suez“ grupės dalis), „AVL List“, „Enel“, „Metsä Group“, „Solvay“ ir „Telefonica-Wayra“. Šie verslo partneriai dirbs kartu su pasirinkta pagal sektorių inovatyvia MVĮ ir pradedančiųjų grupe, palaikydami glaudų dialogą konkrečiomis pramonės temomis.

„Eureka“ bendrovių veiklos sritys apims MVĮ patikrinimą ir atrinkimą, atsižvelgiant į individualų bendrovių veiklos sritis, nuotolinius renginius, skirtus susieti bendroves su savo sektoriaus įmonėmis bei individualius susitikimus tarp atrinktų įmonių ir 6 pagrindinių bendrovių. Kalbėdamas apie partnerystę, „Eureka“ tinklo pirmininkas Ulrichas Schuhas teigia: „Eureka“ sveikina priimdama į savo šeimą šias šešias korporacijas. Džiaugiamės turėdami tokius svarbius žaidėjus iš skirtingų Europos technologijų sektorių, kurie palaiko mūsų MVĮ ir pradedančiąsias įmones siekiant jų augimo ir ekonominės sėkmės.“

MITA vadovas Gintas Kimtys, skatindamas dalyvauti šioje programoje, priduria: „Tai puiki galimybė Lietuvos įmonėms įsitvirtinti tarptautinėje rinkoje ir plėsti savo veiklą  bendradarbiaujant su svarbiomis užsienio korporacijomis. Didžiuojamės, kad Lietuva priklauso šiam „Eureka“ tinklui, suteikiančiam galimybes mūsų šalies įmonėms tapti žinomomis tarptautiniu mastu“.

„Eureka“ tinklas, įkurtas 1985 m., atlieka pagrindinį vaidmenį skatindamas ir finansuodamas taikomuosius mokslinių tyrimų ir plėtros bei inovacijų projektus per savo mokslinių tyrimų ir inovacijų agentūrų tinklą, sudarytą iš 45 valstybių narių. Visai neseniai „Eureka“ pasiūlė naują pasirengimo investicijoms programą. Bendradarbiaudama su sričių ekspertais, nauja programa teikia ekspertų konsultacijas ir palaikymą MVĮ ir startuoliams, siekiantiems pagerinti savo patrauklumą ir sulaukti privačių investicijų.

Giliųjų technologijų* MVĮ ir startuoliams, planuojantiems įsitraukti į pasirengimo investicijoms veiklą, vasario 10 d. „Eureka“ organizuoja nemokamą įvadinį internetinį seminarą, kuriame bus pradėta ir paaiškinta bendrovių partnerystės veikla. Daugiau informacijos apie seminarą.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje konsultacijas apie dalyvavimą programoje teikia Birutė Bukauskaitė, tel. Nr. (+370) 685 48898, el. p. birute.bukauskaite@mita.lt.

Daugiau apie „Eureka“ pasirengimą investuoti ir kitas siūlomas paslaugas.

* Giliosios technologijos apima bet kokią technologijomis pagrįstą įmonę su ilgu inovacijų ciklu, turinčią didelę patekimo į rinką riziką ir su tuo susijusias išlaidas bei reikalaujančią papildomo kapitalo.

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

(Perskaityta per mėnesį: 6, iš jų šiandien: 1.)