Finansai

Gediminas Kiveris paliko Revolut ir prisijungė prie MELD finansų grupės

Gediminas Kiveris, buvęs Revolut banko Iždo vadovas, prisijungė prie tarptautinės MELD finansų grupės, kurios veikla apjungia tradicinio banko ir blokų grandinės ekosistemas. Jis bus atsakingas už visos įmonės kapitalo, jo balanse esančių tradicinių (angl. fiat) ir kriptovaliutų valdymą, strateginį planavimą  bei papildomų investicijų pritraukimą.

MELD planuoja suteikti galimybę vartotojams ypatingai paprastai naudotis decentralizuotų finansų galimybėmis – laikyti skaitmeninį turtą ne finansų įstaigoje, o blokų grandinės virtualiose piniginėse (angl. non-custodial wallet) bei iškart panaudoti jas momentiniams atsiskaitymams tradicinėmis valiutomis, taip pat skolintis užstatant skaitmeninį turtą, jo neparduodant. Ateinančių metų pirmą ketvirtį įmonė rengiasi paskelbti daugiau naujienų apie siūlomus inovatyvius sprendimus tiek blokų grandinės sistemose, tiek tradiciniuose finansuose. 

“Džiugu matyti, kad Lietuva sukūrė puikią ekosistemą fintech kompanijoms, kurios nori čia įsikurti, ir kad užsienio įmonės tai jau pripažino. Vis daugiau jų ieško ir randa vietos Lietuvoje. Tikiuosi, reguliacinė aplinka Lietuvoje ir toliau išlaikys puikų įdirbį šiame sektoriuje. Dirbame su daugeliu partnerių visame pasaulyje, turime jų ir Lietuvoje – nuo mokėjimų sistemos infrastruktūros iki blokų grandinės technologijų bei rinkodaros ir prekės ženklo valdymo”, – sako Gediminas Kiveris, MELD vyriausiasis investicijų vadovas.

Susidomėjimas kriptovaliutų pritaikymu kasdienėje mokėjimų aplinkoje Lietuvoje sparčiai auga. Tai įrodo ir šį mėnesį Vilniuje įvykusi svarbi Web3 konferencija, liudijanti vis didėjantį Lietuvos vaidmenį pritraukiant stambių kriptoturto paslaugų teikėjų. Jame pranešimą skaitė ir MELD įkūrėjas Ken Olling. 

Šiuo metu MELD vykdo spartų plėtros etapą, ieško mokėjimų sistemų ir blokų grandinės specialistų bei partnerių Lietuvoje, ypač svarbų prioritetą teikiant atitikties, pinigų plovimo prevencijai. 

Gediminas baigė magistro studijas Londono ekonomikos mokykloje, o vėliau 10 metų dirbo Londone ir Honkonge investicinių bankų prekybos makleriu. Dirbdamas „Revolut” Gediminas aktyviai dalyvavo kuriant banko Europos iždo funkciją, po “Brexit” padėjo perkelti Europos mokėjimų ir bankines paslaugas į lietuviškas elektroninių pinigų ir bankines įmones. 

Pranešimą paskelbė: Laura Kornelija Inamedinova, LKI Consulting

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)