Finansai

Geresnė darbuotojų apsauga – būtina švelnesnio karantino sąlyga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su didžiausių Lietuvoje profesinių sąjungų lyderiais bei socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu aptarė darbuotojų sveikatos apsaugą ir finansinę bei socialinę padėtį kovoje su koronaviruso pandemija (COVID-19).

„Net ir šiuo sudėtingu metu daugybė pramonės ir paslaugų sektorių darbuotojų tęsia darbus, kad patenkintų pagrindinius visuomenės poreikius. Visuomenei svarbu, kad šie darbuotojai būtų saugūs ir sveiki, o darbai nesustotų“, – sakė šalies vadovas.

Per pasitarimą sutarta, kad būtina parengti bendrą sveikatos saugos standartą, panašų į tuos, kurie jau yra taikomi sveikatos apsaugos ir maisto pramonės įstaigose.

„Nustačius šiuo metu dirbančių įmonių darbuotojų saugos standartą, būsime geriau pasirengę ir karantino sąlygų švelninimui, kai veiklą galės atnaujinti daugiau įmonių ir organizacijų“, – pabrėžė Prezidentas Gitanas Nausėda.

Kalbėdamas apie situaciją darbo rinkoje, šalies vadovas pabrėžė, kad, nors ji šiuo metu yra patenkinama, didžiausi iššūkiai laukia ateityje – išeinant iš krizės ir kovojant su jos neigiamu poveikiu socialinei padėčiai bei darbo rinkai.

„Kol kas išvengėme masinių darbuotojų atleidimų, tačiau pats laikas svarstyti apie galimybes aktyvuoti dalinio nedarbo mechanizmą ir specialias priemones papildomam užimtumo rėmimui asmenims, nukentėjusiems nuo karantino ar ekstremalios situacijos“, – sakė Prezidentas, pabrėžęs, kad kol kas negalima atmesti ir nuodugnios nedarbo draudimo bei socialinės piniginės paramos sistemų peržiūros.

Pasitarime dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė ir Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)