Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Greitosios paskolos – skola, kurią reikia grąžinti

greitieji kreditaiVadovaujantis liaudies išmintimi, nevertėtų rizikuoti spjauti į šulinį, iš kurio gali tekti vėliau gerti. Paprastai tariant, nieko nedera kritikuoti, nes nežinai, ar ir tau neprireiks tuo pasinaudoti. Puikiu pavyzdžiu gali tapti greitosios paskolos, į kurias daug kas žiūrėjo priešiškai, tačiau ilgainiui nuomonę pakeitė ar net, susiklosčius tam tikroms aplinkybes, minėta paslauga pasinaudojo. Paskolos nėra apgaulė ar bandymas išvilioti pinigus iš naivių žmonių. Greitųjų paskolų bendrovė, suteikusi klientui finansinę pagalbą (tai yra tam tikro dydžio kreditą), tenori atgauti savo uždarbį, kurio dydis priklauso nuo nustatytos palūkanų normos.

Prieš kurį laiką greitųjų kreditų rinka buvo kaip reikiant „supurtyta“ ir veikti liko tik tos bendrovės, kurių paskolos yra teikiamos sąžiningai: tai yra „nesmaugiant“ klientų kosminio dydžio palūkanomis bei skolinant tik tiems asmenys, kurie yra finansiškai pajėgūs laiku grąžinti paskolą. Lietuvos bankas, kurio valioje ir yra greituosius kredito išdavinėjančioms įstaigos, sugriežtino reikalavimus, kam ir kokiomis sąlygomis gali būti išduodamos paskolos. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, klientai turi turėti ne tik nustatyto dydžio pastovias mėnesines pajamas, bet ir neturėti įsiskolinimų kitoms kredito bendrovėms ar trečiosioms šalims (pavyzdžiui komunalinių paslaugų teikėjams). Negana to, vertinant kliento paraišką kreditui gauti, atkreipiamas dėmesys ir į sutuoktinio finansinę istoriją: jei ši „nešvari“, kredito įstaiga gali duoti neigiamą atsakymą. Tuo tarpu sutuoktiniams, kurie abu atitinka nustatytus reikalavimus, greitųjų paskolų bendrovė (ne kiekviena – reikia pasirinkti atsakingai) gali pasiūlyt dar geresnes kredito sąlygas.

Paskolos bet kuriuo atveju reiškia finansinį įsipareigojimą – iki tam tikros mėnesio dienos turi kredito teikėjui sumokėti sutartyje numatyto dydžio mėnesinę įmoką. Tiesa, pravartu pasinaudoti ypatingais pasiūlymais, palengvinančiais besiskolinančiųjų dalią. Vienas tokių – paskolos grąžinimo atidėjimas. Kai kurie kredito teikėjai suteikia galimybę paskolą pradėti grąžinti tik po 3 mėnesių. Aišku, minėta galimybe rekomenduojama naudotis tik tiems asmenims, kurie neturi finansinių galimybių paskolos įmokas mokėti iškart. Paskolos gavėjai turėtų nepamiršti, jog ankstyvesnis paskolos grąžinimas reiškia mažesnę permoką įmokoms, o vengimas laiku sumokėti – delspinigius ar net teisines sankcijas už sutarties sąlygų nesilaikymą.

(Perskaityta per mėnesį: 64, iš jų šiandien: 1.)