Finansai

Gyventojai išleidžia mažiau, auga indėlių bankuose suma

„Luminor” banko duomenimis, per metus smarkiai išaugo gyventojų indėlių portfelis. Visose Baltijos šalyse nuo 2019 metų pirmojo pusmečio pabaigos jis padidėjo 254 milijonais eurų. Daugiausiai pinigų sutaupė lietuviai, mažiausiai – estai. Indėlių prieaugį daugiausia lemia gyventojų išlaidų sumažėjimas, o tai reiškia, kad didžioji dalis pajamų lieka klientų sąskaitose.

„Gyventojų indėlių padidėjimą daugiausia lėmė tai, kad žmonės pandemijos metu elgiasi atsargiau ir kasdien išleidžia mažiau pinigų nei anksčiau. Akivaizdu, kad žmonės vis dar yra sutrikę ir stengiasi taupyti pinigus. Tą parodė ir mūsų duomenys apie klientų atsiskaitymus banko kortelėmis, kurių pirmaisiais pandemijos mėnesiais sumažėjo net 30 proc. Išlaidų mažinimas nėra gera žinia ekonomikai, tačiau visgi tai daro teigiamą poveikį asmeniniams žmonių finansams – šis laikas daugeliui leido sutaupyti papildomai pinigų, nors anksčiau tai padaryti buvo sunkiau“, – sako Alma Kasparavičienė, „Luminor“ banko Taupymo produktų plėtros vadovė.

Išleidžiant mažiau pinigų, klientų sąskaitose lieka daugiau finansų taupymui. Visose Baltijos šalyse „Luminor“ banko klientų indėlių suma lyginant 2019 metų pirmąjį pusmetį su šių metų analogišku laikotarpiu padidėjo net 254 milijonais eurų. Didžiausias indėlių prieaugis buvo Lietuvoje – net 12 proc., Latvijoje – 2 proc., tuo tarpu Estijoje prieaugis per tą patį laikotarpį iš viso neužfiksuotas.

Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 m. birželio 30 dieną turėjęs 16 proc. indėlių ir 18 proc. paskolų rinkos dalis. 2500 „Luminor“ darbuotojai aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 22 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,6 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 676 45334

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Skaistė Barauskienė, UAB „Publicum“

(Perskaityta per mėnesį: 9, iš jų šiandien: 1.)