Finansai

Į karo nuniokotą Ukrainą – „Vilniaus vandenų“ siunta vandentiekio ir nuotekų tinklams atkurti

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ šią savaitę išsiunčia paramos atsarginėmis dalimis siuntą į Ukrainos Mykolajivo sritį. Atsarginės dalys bus naudojamos vandentiekio ir nuotekų infrastruktūrai atkurti karo nuniokotame regione. Tai yra trečioji „Vilniaus vandenų“ siunta, skirta Ukrainos žmonėms. Paramos siuntimą organizavo Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje.

„Ukrainoje daugelis vietinių gyventojų šiuo metu vis dar neturi galimybės gerti kokybiško vandens ar naudotis mums įprasta nuotekų sistema savo namuose. Daugelyje miestų ten, vis dar vykstant negailestingam karui, nėra centralizuoto vandentiekio, o vandens tiekimo galimybės išlieka labai sudėtingos. Jungtinės Tautos šiuos metus paskelbė „Vandens taikai“ metais. Tai reiškia, kad pagrindinis dėmesys šiemet yra skiriamas vandens svarbai pasaulio stabilumui ir klestėjimui. Todėl paramos atsarginėmis dalimis gabenimas į labiausiai nuniokotus Ukrainos regionus yra būtinybė“, – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Saulius Savickas.

Išgabentą atsarginių dalių siuntą sudaro vandentiekio ar nuotekų tinklams naudojamos tarpinės, vožtuvai ir sklendės, kurios šiuo metu ukrainiečiams reikalingos, vykdant vandentiekio ar nuotekų tinklų atstatymą ir rekonstrukcijas. Bendras krovinio svoris siekia beveik 2,5 tonos.

Tai yra pirmoji „Vilniaus vandenų“ siunta į Ukrainą atsarginėmis dalimis ir trečioji apskritai į šią karo stipriai paveiktą šalį. Pirmuosius du kartus drauge su Vilniaus miesto savivaldybe ir LR Susisiekimo ministerija bendrovė paruošė ir skubiai išgabeno du sunkvežimius kokybiško geriamojo vandens ruošimui būtinų medžiagų.

Bendrovė vos prasidėjus karui Ukrainai taip pat perdavė ir veikloje naudotų visureigių.

„Dėkojame Europos Komisijos ir Lietuvos ambasados Ukrainoje atstovams, Vyriausybei, Vilniaus miesto savivaldybei ir visiems partneriams, be kurių pagalbos pristatyti tiek šios, tiek ankstesnių cheminių medžiagų siuntų į Ukrainą būtų neįmanoma“, – dėkoja S. Savickas.

„Vilniaus vandenys“ su ukrainiečiais dalinasi ne tik parama būtiniausiais daiktais, bet ir žiniomis.

Praėjusį rudenį kolegų iš Ukrainos prašymu „Vilniaus vandenų“ Gamybos tarnybos inžinieriai dalyvavo kuriant Odesos regiono vandentvarkos infrastruktūros atstatymo strategiją.

Gruodį Vilniuje vyko Ukrainos žaliojo atstatymo konferencija, kuria Europos Komisija siekė paremti Ukrainos atkūrimą.

Konferencijos dalyviai iš Ukrainos, besidomintys žiedine ekonomika, apsilankė Vilniaus nuotekų valykloje. Delegacijos nariai domėjosi žiedinės ekonomikos principais veikiančiais infrastruktūros objektais. Sukauptą patirtį jie panaudoja atstatant karo nuniokotos Ukrainos strateginės infrastruktūros objektus.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Klusienė, UAB „Vilniaus vandenys“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)