Finansai

„Ignitis“: gruodžio mėnesį daugiau privačių klientų deklaravo skaitiklių rodmenis

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ informuoja, jog privatūs bendrovės klientai praėjusių metų gruodį aktyviau deklaravo faktinius elektros energijos ir gamtinių dujų skaitiklių rodmenis. „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė Nerilė Mažeikienė džiaugiasi, kad klientai išgirdo žinutę apie deklaravimo svarbą.

Per gruodžio mėnesį faktinius elektros energijos suvartojimo rodmenis gavome iš 97 proc. privačių klientų, ankstesniais mėnesiais šis procentas svyruodavo tarp 90-94 proc. Patys skaitiklių rodmenis deklaravo apie pusė milijono klientų, o kiti jau turi įdiegtus išmaniuosius skaitiklius, todėl jų suvartojimo duomenys bendrovę pasiekė automatiškai“, – komentavo N. Mažeikienė.

Klientai išgirdo žinutę, jog elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklės numato, jog vartotojas, jei sutartyje nenustatyta kitaip, ne vėliau kaip kiekvieno ataskaitinio laikotarpio paskutinę dieną, taip pat prieš pasikeičiant elektros energijos perdavimo, skirstymo ar visuomeninio tiekimo paslaugų kainoms ir (ar) tarifams, turi pareigą pateikti tiekėjui elektros apskaitos prietaisų rodmenis. Kadangi nuo sausio 1 d. keitėsi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) reguliuojama kainos dalis, visiems klientams buvo privalu iki gruodžio mėnesio paskutinės dienos 23:59:59 valandos teisingai deklaruoti skaitiklio rodmenis.

Pasak N. Mažeikienės, buitinių gamtinių dujų klientų skaitiklio rodmenų deklaravimo procentas taip pat buvo aukštesnis. Iš viso gamtinių dujų skaitiklių rodmenis deklaravo beveik 531 tūkst. vartotojų, kas sudaro apie 87 proc. visų „Ignitis“ gamtinių dujų tiekimo klientų. Palyginant su ankstesniais mėnesiais, deklaravo maždaug 8 proc. daugiau vartotojų.

Gamtinių dujų skaitiklių rodmenų deklaravimo pareigą numato sutarčių su buitiniais vartotojais dėl gamtinių dujų tiekimo, perdavimo ir skirstymo standartinių sąlygų aprašas ir sutartis su gamtinių dujų tiekėju. Klientas privalo deklaruoti gamtinių dujų skaitiklio rodmenis iki kiekvieno mėnesio pabaigos, o kiekvieną gruodžio mėnesį ir prieš keičiantis paslaugų kainai – deklaruoti skaitiklio rodmenis – būtina.

Teisingai deklaruoti gamtinių dujų suvartojimo faktinius rodmenis yra svarbu, nes gali susidaryti situacija, kai vartotojo per metus suvartotas gamtinių dujų kiekis neatitinka jam taikomo plano suvartojimo rėžių. Tokiu atveju, pasibaigus metams, praeitų metų vartotojo mokėjimai būtų automatiškai perskaičiuojami į pagal jo suvartojimą atitinkančio plano – kitos kainų grupės – kainas. Dėl to gali atsirasti pokyčiai sąskaitose, jie gali sukelti papildomų klausimų klientams. Todėl savalaikis faktinių skaitiklių rodmenų deklaravimas yra labai svarbus.

Pranešimą paskelbė: Laura Beganskienė, UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)