Finansai

„Ignitis grupė“ pernai investavo rekordinę sumą – 522 mln. eurų

  • „Ignitis grupės“ investicijos pernai buvo rekordinės ir siekė 521,8 mln. eurų, iš kurių beveik 80 proc. investuota Lietuvoje;
  • Žaliosios gamybos koreguotas EBITDA išaugo daugiau nei du kartus ir sudarė daugiau negu 50 proc. bendro rezultato – 252,4 mln. eurų;
  • Tačiau elektros tiekimo veikla gyventojams buvo nuostolinga – koreguotas EBITDA nuostolis 2022 m. siekė 23,2 mln. eurų.

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ praėjusiais metais į Žaliosios gamybos objektus ir kitą energetikos infrastruktūrą iš viso investavo 521,8 mln. eurų – 2,2 karto daugiau negu 2021 m. Šios investicijos yra didžiausios „Ignitis grupės“ istorijoje. Vien Lietuvoje investicijos siekė 412,1 mln. eurų – beveik 2 kartus daugiau negu metais prieš tai.

Elektros tiekimo veikla gyventojams praėjusiais metais buvo nuostolinga – koreguotas nuostolis prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) siekė 23,2 mln. eurų. Tokį rezultatą daugiausiai lėmė tai, kad gyventojams elektros kainos buvo keliamos mažiau negu jos kilo didmeninėje rinkoje. Be to, rugpjūtį vienam iš elektros tiekėjų paskelbus apie planus nutraukti veiklą, „Ignitis“ perėmė dalį jo klientų ir, siekiant sumažinti kainų šoką jiems, taikė specialias nuolaidas ir pasiūlymus. Tačiau bendram Sprendimų klientams segmento teigiamam rezultatui įtakos turėjo tarptautinės gamtinių dujų prekybos su užsienio verslo klientais rezultatai, nusvėrę nuostolingą elektros tiekimo gyventojams veiklą. Teigiamiems visos Grupės rezultatams daugiausiai įtakos turėjo Žaliosios gamybos segmentas – veiklą pradėjęs Pomeranijos vėjo parkas Lenkijoje ir geresni veikiančių pajėgumų rezultatai. Iš viso Žaliosios gamybos segmentas sudarė daugiau nei pusę arba 252,4 mln. eurų viso Grupės koreguoto EBITDA. Bendras „Ignitis grupės“ 2022 m. koreguotas EBITDA siekė 469,3 mln. eurų.

„Laikomės savo strateginio tikslo plėsti Žaliąją gamybą – vien į ją investicijos praėjusiais metais, palyginti su 2021 m., padidėjo 7 kartus iki 226,2 mln. eurų. Planuojame ir toliau išlaikyti sparčią Žaliosios gamybos segmento plėtrą, o didžiąją dalį praėjusiais metais gauto neplanuoto pelno iš šio segmento nukreipti į naujos energetikos infrastruktūros kūrimą Lietuvoje. Praėjusių metų rezultatai rodo, kad ši kryptis yra teisingas pasirinkimas, nes nors elektros tiekimas gyventojams buvo nuostolingas, Žaliosios gamybos rezultatai sparčiai augo“, – sako „Ignitis grupės“ vadovas ir valdybos pirmininkas Darius Maikštėnas.

Svarbu pabrėžti, kad „Ignitis grupė“ laikysis anksčiau paskelbto įsipareigojimo 2022 m. uždirbtą neplanuotą pelną, gautą iš Žaliosios gamybos segmento, reinvestuoti į naujos energetikos infrastruktūros kūrimą Lietuvoje. Tai reiškia, kad 2022 m. neplanuotas pelnas nebus skirtas dividendams už 2022 m. didinti (jie augs pagal Dividendų politiką), o bus reinvestuotas, siekiant prisidėti prie Lietuvos energetinio saugumo užtikrinimo ir energetikos sektoriaus perėjimo prie atsinaujinančių išteklių. Be to, „Ignitis grupė“ eiliniam visuotiniam akcininkų susirinkimui siūlo pritarti 12 mln. eurų arba apie 10 proc. neplanuoto pelno, gauto 2022 m. iš Žaliosios gamybos segmento, skirti kaip pagalbą Ukrainos energetikos infrastruktūros atkūrimui ir rekonstrukcijai.

Nuo 2022 m. pradžios „Ignitis grupės“ Žaliosios gamybos Portfelis išaugo daugiau nei du kartus – iki 5,3 GW (nuo 2,6 GW). Vystomų projektų pajėgumai išaugo daugiau nei tris kartus – nuo 1,3 GW iki 4,1 GW. Didžiausią augimo dalį sudarė sparti plyno lauko investicijų portfelio plėtra, kuri buvo daugiau nei vienuolika kartų didesnė ir siekė maždaug 2,0 GW (nuo 170 MW) rezultatų paskelbimo dieną. Su detaliais 2022 m. „Ignitis grupės“ rezultatais galima susipažinti per vertybinių popierių biržas paskelbtuose pranešimuose: (nuoroda).

Rezultatų pristatymas

„Ignitis grupė“ 2023 m. vasario 28 d., antradienį, 2022 m. metinį pranešimą investuotojams ir analitikams pristatys 13:00 val. Vilniaus / 11:00 val. Londono laiku.

Registruotis prisijungimui prie pristatymo galite čia: https://edge.media-server.com/mmc/p/vzakgnpf 

Taip pat prie pristatymo galite prisijungti ir telefonu. Norėdami gauti prisijungimo telefonu detales, prašome užsiregistruoti čia. Užbaigę registraciją, prisijungimo detales matysite savo įrenginio ekrane, jas gausite ir nurodytu el. paštu. Prisijungti prie skambučio galėsite arba paskambinę nurodytais telefono numeriais ir įvedus unikalų kodą, arba pasirinkus „Call me“ funkciją bei sulaukus automatinio skambučio į jūsų telefono įrenginį vos prasidėjus rezultatų pristatymui.

Visus kilusius klausimus Grupės ryšių su investuotojais komandai galite užduoti iš anksto žemiau nurodytais kontaktais, užsiregistravę pristatymui arba gyvai pristatymo metu.

Pristatymo skaidrės bus prieinamos prieš pristatymą:

https://www.ignitisgrupe.lt/lt/ataskaitos-ir-pristatymai

Metinis pranešimas kartu su kita aktualia informacija, tame tarpe ir faktu lentele (Excel formatu), taip pat pasiekiami: https://www.ignitisgrupe.lt/lt/ataskaitos-ir-pristatymai

 

Pranešimą paskelbė: Laura Beganskienė, UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)