Finansai

„Ignitis grupė“ skelbia Tiekėjų etikos kodeksą: kvies bendradarbiauti siekiant tvarumo

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ parengė Tiekėjų etikos kodeksą, kurio laikytis kvies bendrovės ir visų jai priklausančių įmonių (toliau – Grupė) tiekėjus. Grupė sieks, kad kodekso nuostatas žinotų ir jų laikytųsi visi, siekiantys teikti paslaugas, atlikti darbus ar tiekti prekes Grupės įmonėms.

Grupės Tiekėjų etikos kodeksas yra parengtas remiantis geriausiomis tarptautinėmis rekomendacijomis ir atspindi Grupės siekį stiprinti tvarų bendradarbiavimą su tiekėjais, skatinant teisėtą, profesionalią ir sąžiningą verslo praktiką, apimančią aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir verslo etikos tikslus.

„Siekdami įgyvendinti „Ignitis grupės“ strategiją, nuolat tobuliname veiklą, keliame sau aukštesnius nei vien reguliavimo aplinkoje išdėstytus, taip pat ir darnumo reikalavimus. Savo įsipareigojimus esame išdėstę Grupės etikos kodekse, tad norime pakviesti ir Grupės tiekimo grandinės dalyvius laikytis tokių pat aukštų verslo standartų“, – sako Darius Maikštėnas, „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

Grupės tiekėjų etikos kodekse yra nustatyti verslo elgesio standartai, kurių laikymosi, o esant galimybei – ir viršijimo, tikimasi iš visų tiekėjų. Taip pat tikimasi, kad išdėstytų reikalavimų tiekėjai skatins laikytis ir pasitelktus subtiekėjus.

Remiantis kodekso nuostatomis, tiekėjai turėtų reguliariai vertinti savo veiklą bei ieškoti sprendimų, kaip ją tobulinti remiantis geriausiomis aplinkosauginėmis, socialinėmis bei verslo etikos ir gerosios valdysenos praktikomis.

„Esame viena didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse, taip pat – ir viena didžiausių įvairių prekių, paslaugų ir darbų pirkėjų. Per metus visos Grupės įmonės įvykdo apie 3200 viešųjų ir komercinių pirkimų. Tad tikime, kad šis kodeksas, padėdamas didinti Grupės įmonių tiekimo grandinių darnumą, prisidės prie tvaresnės visų mūsų ateities kūrimo“, – sako Inga Macijauskienė, Grupės pirkimų vadovė.

Nuostata, skatinanti Grupės tiekėjus laikytis Tiekėjų etikos kodekso, bus įtraukiama į visas Grupės įmonių naujai sudaromas sutartis. Grupė ketina daug dėmesio skirti bendravimui ir bendradarbiavimui su paslaugų ir prekių tiekėjais bei rangovais, tikintis, kad šis kodeksas paskatins rinkoje atsirasti vis daugiau tvariai veikti siekiančių tiekėjų.

Įvertindama tai, kad šiuo metu daliai tiekėjų dar gali kilti sunkumų įgyvendinant visas Tiekėjų etikos kodekso nuostatas, Grupė kvies kartu ieškoti galimų sprendimų tuos tiekėjus, kurie susidurs su sunkumais. Pasak I. Macijauskienės, sąžiningas pranešimas apie galimus neatitikimus nedarys įtakos tiekėjo santykiams su Grupe, jeigu tiekėjas bendradarbiaus, imsis veiksmų šiam neatitikimui šalinti ir jį pašalins.

„Ignitis grupės“ tiekėjų etikos kodeksą galima rasti bendrovės interneto svetainėje adresu: www.ignitisgrupe.lt/informacija-tiekejams, jis bus skelbiamas ir kitų Grupės įmonių interneto svetainėse.

Pranešimą paskelbė: Artūras Ketlerius, Ignitis grupė, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)