Finansai

„Ignitis“ primena: daliai klientų metas peržiūrėti turimą elektros planą

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ primena, kad metų sandūroje reikšmingai daliai klientų baigsis turimas nepriklausomo elektros tiekimo fiksuotos kainos planas, tad metas jau dabar pasidomėti pasiūlymais klientams ir pasirinkti sau tinkamiausią. „Ignitis“ privačių klientų aptarnavimo vadybininkė Armanda Mituzienė paaiškina, kuo skiriasi  bendrovės siūlomi planai ir siūlo racionaliai įvertinti, kuris jų labiausiai atitinka namų ūkio poreikius.

„Antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapo metu didelė dalis gyventojų pasirinko tiekėją ir užfiksavo kainą 18 mėnesių periodui, kuris baigsis šių metų pabaigoje. Todėl norime atkreipti šių vartotojų dėmesį – dabar yra geras laikas paanalizuoti savo elektros vartojimo įpročius ir pasirinkti geriausiai poreikius atitinkantį naują planą. Mat nieko nedarant, vartotojui pasiūlysime artimiausią jo turėtam  planą, pagal tuo metu rinkoje esančius tarifus“, – sako A. Mituzienė.

Pasak jos, „Ignitis“ siūlo tris skirtingus nepriklausomo elektros energijos tiekimo planus: „Minimalus“, „Optimalus“ ir „Išmanus“. Pirmieji du leidžia užfiksuoti elektros energijos tiekimo kainą visam pasirinktam kainos fiksavimo laikotarpiui, o trečiojo atveju kas mėnesį mokama kaina priklausys nuo elektros kainos biržoje.

„Kiekvienas planas turi savo privalumų ir yra skirtas skirtingiems vartotojų poreikiams tenkinti, taigi renkantis planą reikia įsivertinti, kokie yra dabartiniai namų ūkio poreikiai ir sprendimą priimti atsižvelgiant į tai“, – teigia A. Mituzienė.

Fiksuotos kainos planai – priklausomai nuo suvartojimo

„Specialistė komentuoja, kad planas „Minimalus“ yra skirtas tiems vartotojams, kurie per metus suvartoja iki 2400 kWh elektros energijos. „Ignitis“ paskaičiavimais, vidutinis namų ūkis, kuriame naudojami tik reikalingiausi buitiniai prietaisai, per metus suvartoja apie 1200 kWh elektros energijos. Dėl to planas „Minimalus“ turėtų pilnai atitikti vidutinio Lietuvos namų ūkio poreikius.

Tuo tarpu antrasis planas – „Optimalus“ – pritaikytas tiems vartotojams, kurie suvartoja daugiau nei 2400 kWh elektros energijos per metus. Toks planas paprastai tinka vartotojams, kurie turi individualius namus, jų šildymui naudoja elektros energiją, šilumos siurblį, daug buitinių prietaisų ar namuose krauna elektrinę transporto priemonę.

„Planui „Optimalus“, skirtingai nuo „Minimalaus“, taikomas mėnesinis ESO mokestis (3 Eur/mėn.), tačiau kilovatvalandės kaina yra mažesnė. Todėl jis labiau ir apsimoka daug elektros suvartojantiems gyventojams“, – sako A. Mituzienė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, jog renkantis „Optimalų“ arba „Minimalų“ planą elektros tarifą vartotojas gali fiksuoti  12 mėn. arba 24 mėn. laikotarpiui. Tiesa, šiuo metu bendrovė taip pat pasiūlė naują galimybę – fiksuoti elektros tiekimo kainą 8 mėnesiams, plano įsigaliojimą atidedant iki 2024 m. sausio 1 dienos. Tai reiškia, kad planą galima pasirinkti dabar, o jis galioti pradėtų nuo kitų metų pradžios. Renkantis šį 8 mėn. fiksavimo periodą „Ignitis“ siūlo palankiausią kilovatvalandės kainą („Minimaliam“ planui – 0,227 Eur/kWh, „Optimaliam“ – 0,211 Eur/kWh (plius mėnesinis ESO mokestis).

Lankstesniems – su birža susieti planai

Trečioji alternatyva „Ignitis“ klientams – planas „Išmanus“. Jis tinka tiems, kurie nori reguliuoti savo elektros energijos suvartojimą ir mokėti kintančią elektros energijos kainą, kuri susieta su biržos kainomis.

Pasak nepriklausomo elektros energijos tiekėjo atstovės, šis planas turi du variantus: „Išmanusis – Mėnesinis“ ir „Išmanusis – Valandinis“. Pirmojo varianto atveju elektros kaina keičiasi kas mėnesį, o ją sudaro „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonos mėnesio vidurkis. Planas „Išmanusis – Valandinis“ elektros kainą susieja su biržos kainomis kas valandą. Toks planas naudingas vartotojams, kurie nori sekti, kada elektros kaina yra pigiausia ir pagal tai koreguoti savo vartojimo įpročius. Patogiausias būdas valandinę kainą sužinoti ir stebėti mobiliojoje programėlėje „EnergySmart“, tačiau valandiniam planui taip pat reikalingas ir išmanusis elektros skaitiklis.

„Kiekvienas pasirinkimas turi savo privalumų, tačiau didžioji dalis – apie 85 proc. – buitinių vartotojų renkasi fiksuotą kainą, nes toks būdas leidžia užsitikrinti stabilią ir nekintančią elektros kainą pasirinktą laikotarpį. Taip galima apsisaugoti nuo elektros tiekimo kainos pokyčių, lengviau planuoti savo išlaidas, kadangi tokiu atveju kisti gali tik reguliuojamos kainos dalys ir valstybės mokesčiai, o tiekėjas elektros tiekimo kainą įsipareigoja užtikrinti visą sutartą laikotarpį“, – sako A. Mituzienė.   

Visi „Ignitis“ klientai taip pat gali pasirinkti, kad visa jų sunaudojama elektra būtų tik žalioji, t. y. pagaminta iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Susipažinti su „Ignitis“ teikiamais pasiūlymais, sudaryti sutartį ar pasirinkti planą patogus ir greitas būdas – „Ignitis“ savitarnos svetainėje.

Pranešimą paskelbė: Laura Beganskienė, UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)