Finansai

„Ignitis renewables“ ir bendruomenių partnerystės naudą jaučia ir vietos gyventojai, ir svečiai

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ glaudžiai bendradarbiauja su greta savo vystomų vėjo ir saulės elektrinių parkų veikiančiomis bendruomenėmis, teikdama paramą iniciatyvoms, edukacijai ir infrastruktūros gerinimui. Jau antrus metus įmonė teikia paramą šalia jos vystomų atsinaujinančios energetikos projektų veikiančioms bendruomenėms. Bendrovės paramą gavęs Mažeikių raj. įsikūręs Pikelių miestelis ne tik atnaujino visai bendruomenei svarbias patalpas, bet ir pritaikė jas vietovę dažnai aplankančių piligrimų poreikiams.

„Glaudus santykių su bendruomenėmis, kurių artimoje aplinkoje veikiame, ir nevyriausybinėmis organizacijomis palaikymas – vienas pagrindinių darnios ir atsakingos mūsų veiklos principų. Siekiame, kad mūsų statomi ir valdomi atsinaujinančios energijos projektai kurtų vertę visam regionui, vietos bendruomenėms ir verslui. Mums svarbi abipusiu pasitikėjimu grįsta partnerystė, todėl stengiamės įsiklausyti į gyventojų poreikius ir atrasti tvaraus bendradarbiavimo galimybes“ – sako Emilija Musteikytė, „Ignitis renewables“ komandoje atsakinga už santykius su bendruomenėmis.

Antrus metus paramą teikianti „Ignitis renewables“ ir jos dukterinės bendrovės 2022 m. suteikė paramą devynioms bendruomenėms, įsikūrusioms šalia įmonių valdomų atsinaujinančios energetikos projektų. Iš viso šiai paramai skirta 86,1 tūkst. eurų. Šiemet bendruomenėms planuojama skirti net iki 300 tūkst. eurų.

Padeda didinti miestelio patrauklumą

Pikelių bendruomenės ir asociacijos „Kuriame kartu“ vadovo Danieliaus Gedučio teigimu, kurti miestelį, kuriame būtų gera gyventi visiems jo gyventojams, būtų sudėtinga be atsakingo verslo paramos. Tai paskatino dėl paramos kreiptis į apylinkėse veiklą vykdančią bendrovę „Ignitis renewables“.

„Miestelis, kuriame gyvename turi gilią istoriją ir ne vieną kultūros objektą. Kai kreipėmės dėl paramos, jau žinojome, kad nuo Pikelių bus kuriama ir piligrimų kelio atkarpa, nuvesianti iki pat Lenkijos. Atvykus piligrimams, jiems reikalinga erdvė, kurioje būtų galima permiegoti, pasigaminti pietus ar vakarienę, nusimaudyti. Tad dalį miestelio gautos paramos paskyrėme bendruomenės patalpose įrengdami miegojimo vietas, dušą, tualetą, virtuvėlę“, – pasakoja D. Gedutis.

Pasak jo, nuo miestelio einant piligriminiam keliui, čia turėtų gerokai padaugėti atvykstančių lankytojų, tad naujoji infrastruktūra užtikrins patogesnę ir malonesnę svečių patirtį, kviečiančią sugrįžti į Pikelius dar ne vieną kartą.

Įtraukia visą bendruomenę

Pasak D. Gedučio, gauta parama buvo panaudota ir sukuriant geresnes sąlygas kasdienėms pačių Pikelių gyventojų veikloms, susibūrimams.

„Pikelių bendruomenė bendras patalpas naudoja ir smagiems susibūrimams, ir liūdnoms akimirkoms, kai atsisveikina su artimais žmonėmis. Šioms patalpos labai trūko kondicionieriaus, kuris ne tik šildytų, bet ir karštą vasaros dieną vėsintų. Projekto vykdymo metu taip pat buvo atnaujinta elektros instaliacija, kuri jau buvo gerokai pagyvenusi“, – sako D. Gedutis.

Jis taip pat pastebi, kad į projektą aktyviai įsitraukė ir bendruomenės nariai, padėję nenumatytus darbus atlikti savo jėgomis. Jis taip pat tikisi, kad bendradarbiauti su verslu pavyks ir ateityje toliau gerinant miestelio gyventojų kasdienybę.

„Bendradarbiavimo galimybių yra daug, o viena jų – tamsios poilsio erdvės bendruomenės patalpose, kurias reikėtų apšviesti, pritaikant naujas išmaniąsias technologijas. Svarstome ir apie saulės baterijomis gaminamą elektros energiją, kurią galėtume panaudoti patalpų šildymui“, – apie ateities planus pasakoja „Ignitis renewables“ paramą sėkmingai panaudojusios Pikelių bendruomenės vadovas.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Ignitis grupė, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)