Finansai

„Ignitis renewables“: žaliosios energetikos ateitį kurs jaunoji karta

Tarptautinės žaliosios energetikos bendrovės „Ignitis renewables“ tikslas – užtikrinti žaliosios generacijos proveržį regione. Šis proveržis kritiškai svarbus įgyvendinant misiją mažinti klimato kaitą, tausoti aplinką ir užtikrinti regiono energetinį saugumą. Strateginė įmonės kryptis aprėpia energijos gamybą iš vėjo ir saulės – „Ignitis renewables“ numato nuoseklią pajėgumų plėtrą, tačiau tam reikės jaunosios kartos specialistų.

„Vystydami žaliuosius energijos gamybos šaltinius, didiname energetinę nepriklausomybę, skatiname atsinaujinančių išteklių naudojimą, tačiau visos šios veiklos reikalauja kompetencijų, kurių šiandien trūksta ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Todėl raginame jaunimą rinktis energetiką ir kartu prisidėti sprendžiant klimato kaitos sukeltas problemas bei siekti darnios plėtros tikslų“, – teigia Božena Petikonis-Šabanienė, „Ignitis renewables“ personalo vadovė.

„Ignitis renewables“ įgyvendina strateginį „Ignitis grupės“ tikslą – pasiekti 4–5 gigavatus (GW) žaliosios gamybos instaliuotą galią iki 2030 metų. Šis tikslas atitinka Europos Žaliąją strategiją – tapti klimatui neutraliu žemynu iki 2050 metų. Skaičiuojama, kad siekiant šių tikslų vien Lietuvoje per dešimtmetį bus sukurta apie 2,5 tūkst. naujų darbo vietų žaliosios energetikos specialistams, iš kurių apie 1,5 tūkst. dirbs jūrinės energetikos srityje.

„Įsibėgėja verslo konkurencija statant atsinaujinančios energetikos projektus, o su ja ir lenktynės dėl geriausių darbuotojų. Dabartinė energetikos evoliucija panaši į tai, kas vyko informacinių technologijų srityje prieš 20 metų. Tradicinė energetikos sistema buvo aiški – gamyba, tiekimas, vartojimas, o dabartinė energetika yra vis labiau integruojama į ekonomiką, panaudojant technologijas ir inovacijas“, – teigia B. Petikonis-Šabanienė.

Anot „Ignitis renewables“ atstovės, šiandieninė energetika apima aibę įvairiausių sričių – nuo inžinierių ar dirbtinio intelekto sprendimų kūrėjų, iki personalo, komunikacijos, aplinkosaugos ar elektromobilių plėtros specialistų. Energetika dažnai yra vertybinis pasirinkimas – tai, kas įtraukia ir nepaleidžia, čia reikia ne tik žinių, bet ir lyderystės, futuristinio matymo.

Jos teigimu, „Ignitis grupėje“ dirba net 75 skirtingų specialybių darbuotojai, viso – apie 4 tūkst. žmonių. „Maža to, kai kurių specialybių pavadinimų mes dar net nežinome, todėl jaunam žmogui tai yra puikus būdas prisidėti prie energetikos transformacijos, įprasminti save ir atnešti naudos pasauliui, kuriame gyvename ir kuriame gyvens kartos ateisiančios po mūsų“, – pabrėžia B. Petikonis-Šabanienė.

Pasak „Ignitis renewables“ personalo vadovės, būtent todėl švietimo ėmėsi pats verslas, o pirmieji rezultatai nustebino pačius. #EnergySmartSTART programa, kurioje dalyvauja bendrovė,  yra skirta moksleiviams, studentams ir visiems, kam įdomi energetikos tema. Prie programos prisijungusios energetikos įmonės įgyvendina įvairias iniciatyvas, organizuoja moksleiviams ekskursijas, susitikimus su specialistais, steigia specialias stipendijas studentams, supažindina su karjeros energetikos sektoriuje galimybėmis.

Jau matomi ir pirmieji programos rezultatai, moksleivių ir studentų palankumas energetikos sektoriui – auga. Vis daugiau Lietuvos gyventojų, įskaitant studentus ir moksleivius, energetikos sektorių laiko perspektyvia karjeros sritimi.

„Ignitis grupės“ iniciatyva KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto atliktas tyrimas parodė, kad karjeros perspektyvas energetikos sektoriuje mato 72 proc. apklaustų šalies gyventojų – 5 proc. punktais daugiau nei pernai. Su tuo, kad energetikos sektorius yra patrauklus karjeros požiūriu, sutinka 61 proc. apklaustų studentų ir 58 proc. moksleivių, kurių palankumas šiai sričiai per metus išaugo labiausiai – 8 proc. punktais.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Ignitis grupė, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)