Finansai

Iki 2026 m. „Avia Solutions Group“ konvertuos šešis „Boeing 777-300ER“ keleivinius lėktuvus į mažesnės taršos krovininius orlaivius

„Avia Solutions Group“, pirmaujantys keleivių bei krovininių pervežimo pajėgumų teikėjai, dirbantys su keleivinėmis ir krovininėmis avialinijomis, logistais bei logistikos integratoriais ir elektroninės komercijos įmonėmis visame pasaulyje, įsigijo pirmąjį iš šešių užsakytų keleivinių lėktuvų „Boeing 777-300ER“ konversijai į krovininį lėktuvą.

Šį projektą atliks ir šešis keleivinius lėktuvus konvertuos dukterinė „Avia Solutions Group“ įmonė „AviaAM Leasing“ – tarptautinė aviacinė bendrovė, teikianti komercinių orlaivių nuomos ir administravimo paslaugas.

Keleivinis orlaivis „Boeing 777-300ER“ yra elitinių pasaulio oro linijų flagmanas, skraidinantis beveik 400 keleivių standartine dviejų klasių konfigūracija. Perdarytas į krovininį lėktuvą, „Boeing 777-300“ vietoje „ER“ vadinsis „P2F“ (angl. „Passenger-to-Freighter“), galės pervežti 99 tonas krovinių transatlantiniais ir kitais tolimaisiais maršrutais, ir 2025-2027 metais pilnai pakeis „Boeing 747-400F“ lėktuvą, kurio keliamoji galia net 128 tonos. Nors „Boeing 777-300P2F“ perveža mažiau krovinių, tačiau dėl dviejų, o ne keturių variklių, ir mažesnes pakilimo masės, CO2 emisija, kuro ir kitos tiesioginės sąnaudos bus taip pat apie 35 % mažesnės. Orlaivis, tikėtina, aptarnaus Europos-Jungtinių Amerikos Valstijų bei Kinijos-Europos magistralines oro kryptis.

„Tai yra pirmasis tokio dydžio projektas mūsų dukterinei įmonei „AviaAM Leasing“ konvertuojant šį populiarų keleivinių lėktuvų tipą“, – teigė Jonas Janukėnas „Avia Solutions Group“ generalinis direktorius. „Kadangi planuose iš viso yra šeši tokio didelio masto konvertavimai, iki jiems prasidedant nupirkti lėktuvai aptarnaus sezoninius keleivinius maršrutus ir bus valdomi vienos iš devynių Grupės avialinijų”.

Tikimasi, kad nuo 2026 metų, šeši „Boeing 777-300ER” konvertuoti krovininiai lėktuvai per metus atneš daugiau nei 400 milijonų JAV dolerių pajamų bei perveš iki 270,000 tonų krovinių. Iki COVID-19 pandemijos, 2019 metais krovinių kiekis pervežamas oru sudarė 100 milijonų tonų per metus. Maždaug 45 % šio kiekio perveža specializuoti krovininiai lėktuvai, o 55 % keleivinės avialinijos savo bagažo skyriuje (angl. „belly cargo“) kartu su keleiviais.

Šiuo metu „Avia Solutions Group“ eksploatuoja „Boeing 747-400F“, „Airbus 321-200F“, „Boeing 737-400F“ bei „Boeing 737-800F“ orlaivius ir derina krovinių pervežimą tiek krovininiais, tiek ir keleiviniais lėktuvais, teikdama paslaugas visame pasaulyje.

Apie „Avia Solutions Group“:

„Avia Solutions Group“ yra pirmaujantys keleivių bei krovinių pervežimo pajėgumų teikėjai, dirbantys su avialinijomis visame pasaulyje. Grupė valdo virš 100 biurų ir gamybos stočių ir vienija daugiau nei 9500 aukštos kvalifikacijos aviacijos specialistų, aptarnaujančių virš 2000 klientų Europoje, Azijoje, Šiaurės Amerikoje, Australijoje ir kitur.

„Avia Solutions Group“ turi daugiau nei 500 licencijų veiklai įvairiuose verslo segmentuose vykdyti. Į platų grupės įmonių klientams siūlomų paslaugų spektrą įeina: orlaivių, įgulos, techninės priežiūros ir draudimo (ACMI) nuoma, užsakomoji ir krovininė aviacija, orlaivių nuoma ir prekyba, MRO paslaugos, verslo aviacija ir VIP skrydžių organizavimas, pilotų ir įgulos mokymai, įdarbinimo ir kitos su grupės veikla susijusios paslaugos. Daugiau informacijos: www.aviasg.com

Pranešimą paskelbė: Vilma Vaitiekunaite, Avia Solutions Group

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)