Finansai

„Iki“ parduotuvėse – svarbus pokytis: jo privalumais jau naudojasi 2 iš 3 pirkėjų

Prekybos tinklo „Iki“ savitarnos kasose pirkėjus jau pasitinka inovacija. Nuo šiol jie gali patys spręsti – spausdinti popierinį kvitą ar ne. „IKI Lietuva“ generalinės direktorės Nijolės Kvietkauskaitės teigimu, žmonės netruko įvertinti šio patogumo – per pirmąją savaitę net 67 proc. pirkėjų pasirinko, kad jiems popierinio kvito nereikia.

„Nauji tvarumo sprendimai – svarbi mūsų strategijos ir kasdienės veiklos dalis. Nuolat ieškome būdų, kaip mažinti plastiko, popieriaus naudojimą, o į šiuos procesus įtraukiame ir savo pirkėjus. Jų žodis yra labai svarbus, nes tik įsiklausydami į klientų poreikius galime dar geriau pateisinti jų lūkesčius. O praktika rodo, kad turėdami galimybę, jie taip pat renkasi tvaresnį variantą. Taip jau įvyko, pavyzdžiui, su pastebimai sumažėjusiu itin lengvų plastikinių maišelių naudojimu. Tikimės, kad popierinių kvitų atsisakančių „Iki“ pirkėjų dalis taip pat augs“, – sako N. Kvietkauskaitė.

Pirkėjams „Iki“ savitarnos kasoje pasirinkus aplinkai draugiškesnį variantą ir atsisakius kvito spausdinimo, tinklui tai leis sunaudoti mažiau popieriaus. Taip bus prisidedama ir prie opios aplinkos taršos bei didelio atliekų kiekio problemos sprendimo.

„Mūsų pirkėjams rūpi tvarumo tema, todėl tikimės, kad galimybė prisidėti prie dar vienos tvarios iniciatyvos pradžiugins daugelį mūsų klientų. O tiems, kurie visgi pageidaus spausdintos jų kopijos, popieriniai kvitai ir toliau bus prieinami“, – sako N. Kvietkauskaitė.

Pirmasis tarp prekybos tinklų savitarnos kasas „Bitutė“ įdiegęs tinklas „Iki“ šiuo metu jų turi daugiau nei 800. Tęsiant aktyvų parduotuvių atnaujinimą visoje Lietuvoje planuojama, kad dar šiais metais savitarnos kasų skaičius pasieks 940.

Tvarūs sprendimai padeda tausoti gamtos išteklius

N. Kvietkauskaitė pažymi, kad pasiūlymas pirkėjams atsisakyti popierinio kvito – dar vienas nuoseklus žingsnis mažinant popieriaus naudojimą viso „Iki“ tinklo mastu.

Praėjusiais metais „Iki“ popierines kainų etiketes pakeitė elektroniniu lentynų ženklinimu daugiau nei pusėje šimto parduotuvių, šiuo metu elektroninius kainolapius turime jau 100 parduotuvių. Iki 2024 m. kovo mėn. pab. „Iki“ parduotuvėse bus panaikintos visos popierinės kainų etiketės. Skaičiuojama, kad taip bus sutaupoma apie 125 tonos popieriaus per metus.

Taip pat, praėjusiais metais „Iki“ nustojo platinti popierinius lankstinukus į klientų namus. Toks sprendimas leido leidinių tiražą sumažinti keturis kartus bei sutaupyti apie 20 tonų popieriaus per metus. Pirkėjų patogumui tebenaudojamas popierius yra draugiškas aplinkai – jis tinka perdirbimui.

Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. Turėdamas 237 parduotuves visoje Lietuvoje, „Iki“ yra vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs keturias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

„Iki“ parduotuvėse – svarbus pokytis: jo privalumais jau naudojasi 2 iš 3 pirkėjų

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)