Finansai

Individualią veiklą pernai vykdžiusiems deklaruoti pajamas liko mažiau nei 2 savaitės

2023 m. balandžio 18 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pusė gyventojų, praėjusiais metais vykdžiusių individualią veiklą (IDV), jau deklaravo pajamas. Dar apie 176 tūkst. veiklą su pažyma ar įsigijus verslo liudijimą vykdžiusiems gyventojams šią pareigą atlikti liko mažiau nei 2 savaitės – pajamų deklaracijas pateikti reikia iki gegužės 2 d. Pernai individualią veiklą iš viso vykdė apie 327 tūkst. gyventojų.

Už 2021 m. 203 tūkst. gyventojų deklaravo apie 91 mln. Eur mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumą. Bendrai šiemet pajamas jau deklaravo 1,1 mln. gyventojų.

VMI atkreipia dėmesį, jog pateikti pajamų deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, netgi tais atvejais, kai pajamų negavo. Tuomet į pajamų deklaraciją prie gautų pajamų įrašomas „0“.

Gavę pajamų gyventojai deklaraciją užpildo pagal apskaitos žurnalą, tačiau, jei gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, tai visi įrašai sukeliami automatiškai. Taip pat svarbu atidžiai nurodyti, koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo būdą pasirinko gyventojas.

VMI padeda deklaruoti pajamas nuotolinių susitikimų metu

„Šiemet gyventojams siūlome naują paslaugą: nuotolines konsultacijas aktualiomis pajamų deklaravimo temomis, kurių metu VMI specialistas dalyvius žingsnis po žingsnio veda deklaravimo vedliu, išskirdamas svarbiausius akcentus, o gyventojai tuo metu gali atitinkamai pildyti savo pajamų deklaraciją. Tai leidžia gyventojui pajamų deklaraciją pateikti „čia ir dabar“, – pasakoja VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pridurdamas, kad paskutinės minutės laukti nenorintys gyventojai kviečiami IDV pajamas deklaruoti jau balandžio 20 d. – tereikia užsiregistruoti į nuotolinį renginį.

Registracijos į renginį nuorodą rasite čia.

Nepavyko pajamų deklaruoti savarankiškai?

Visa aktuali informacija apie pajamų deklaravimą – www.vmi.lt > Pajamų deklaravimas, o deklaracijos pildymo instrukcijos – VMI „Youtube kanale. Daugiau informacijos dėl mokesčių konsultacijų ir nuotolinių paslaugų rasite čia. Primename, jog atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija.

PAPILDOMA INFORMACIJA:

TOP 5 populiariausios veiklos su verslo liudijimu 2022 m.

Veiklos pavadinimas

Gyventojų skaičius (tūkst.)

Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma

20,5

Specialieji statybos darbai, išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus

11,5

Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla

11,4

Prekyba tik ne maisto produktais

10,6

Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla

6,58

TOP 5 populiariausios veiklos pagal individualios veiklos pažymą 2022 m. (kai veikla nurodyta, kaip pagrindinė)

 

Veiklos pavadinimas

Gyventojų skaičius (tūkst.)

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, keleivinis sausumos transportas

18,3

Kita pašto ir pasiuntinių (kurjerių) veikla

17,5

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas

8,38

Kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla

11,5

Variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas  

9,05

Pranešimą paskelbė: Laimonas Rimkus, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)