Finansai

Inovatyvias Lietuvos įmones MITA kvies jungtis prie globalios bendradarbiavimo platformos „Innoloft“

Siekdama paskatinti inovatyvių įmonių plėtrą ir tarptautines partnerystes, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jungiasi prie globalios skaitmeninės „Innoloft“ platformos, kuria naudotis netrukus pakvies ir įgyvendinamų projektų dalyvius.  

Praėjusią savaitę pasirašius sutartį su Vokietijos kompanija „Innoloft“, Lietuvos eksperimentinės plėtros ir inovacijų potencialą užsienyje viešinantis MITA projektas „InterInoLT“ įsigijo prieigą prie globalios skaitmeninės „Innoloft“ platformos. Pastarosios teikiamomis galimybėmis jau sėkmingai naudojasi Kanados bei Vokietijos federalinės vyriausybės, Šveicarijos aviacijos ir kosmoso agentūra, tarptautinis parodų centras „Messe Essen“ bei tokios garsios mokslo organizacijos, kaip  „Fraunhofer Society“. 

Vienas pagrindinių platformos privalumų yra duomenų bazė su tūkstančiais potencialių partnerių verslo ir mokslo projektams. Joje taip pat skelbiamos karščiausios inovacijų naujienos ir technologijų tendencijų apžvalgos, veikia patogūs integruoti sprendimai virtualių renginių organizavimui ir įrankiai darbui su tiksline bendruomene.  

Šiuo metu vyksta įsigytos prieigos paruošimas Lietuvos įmonių prisijungimui. Jungtis prie platformos ir naudotis visomis jos galimybėmis spalio pabaigoje MITA pirmiausia pakvies Lietuvos ekperimentinės plėtros ir inovacijų „ambasadorius bei projekte „Smart InoTech pramonei“ dalyvaujančias pramonės įmones.  

„InterInoLT“ projekte suburtus Lietuvos eksperimentinės plėtros ir inovacijų atstovus Innoloftplatforma įgalins globaliai rinkai pristatyti savo potencialą, pasiūlyti savo patentus ar atliktų tyrimų rezultatus, užmegzti reikalingų verslo ryšių su naujais klientais ar tiekėjais, jungtis į tarptautines vertės grandines, rasti naujus narius tarptautinių finansavimo projektų konsorciumams ir pritraukti investicijas.  

Tuo tarpu projekte Smart InoTech pramonei“ dalyvaujančios įmonės turės unikalią prieigą prie naujausios informacijos apie gamybos procesų skaitmeninimo tendencijas ir inovatyvias pramonėje taikomas technologijas. Pristačiusias savo poreikius, atsižvelgdamas į pateiktus kriterijus sistemos algoritmas suves su potencialiais partneriais. 

Pasak Smart InoTech pramonei“ vadovo Pauliaus Petrausko, prieiga prie „Innoloft“ platformos dar vienas būdas stiprinti Lietuvos B2B technologijų ekosistemą ir padėti MITA klientams atliepti jų poreikius.  

„Šis įrankis įgalins mus sujungti novatoriškus Lietuvos pramonės šakų žaidėjus tarpusavyje ir jiems atverti patogesnę prieigą prie tarptautinių rinkų. Dabar, kai keliavimas ir kontaktiniai partnerių paieškos renginiai smarkiai apriboti, pramonės inovacijų ekosistemos bendruomenei tai bus itin naudinga vieta dalintis naujausia informacija, megzti tarptautines partnerystes ir jų pagrindu skaitmeninti procesus bei didinti aukštos pridėtinės vertės produktų eksporto apimtis“. 

Parengta įgyvendinant ES priemonės „Inogeb LT“ projektą „Sumanios specializacijos MTEP rezultatų diegimo, skaitmeninant gamybos procesus, pramonės įmonėse fasilitavimas (Smart InoTech pramonei)“. Iš Europos Sąjungos stuktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra įgyvendina kartu su partneriu Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti Lietuvos pramonės įmones diegti MTEP rezultatus Sumanios specializacijos srityje, skaitmeninant gamybos procesus ir siekiant didinti aukštos pridėtinės vertės produktų gamybos mastą. Projekto  Nr. 01.2.1-LVPA-V-842-01-0004. Plačiau apie jį skaitykite čia

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)