Finansai

INVEGA reorganizavosi – vienas langelis verslui, viešajam ir žemės ūkio sektoriams

Rugpjūčio 1 d. nauja sudėtimi veiklą pradėjo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), jai susijungus su Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA), Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) ir Žemės ūkio paskolų garantijų fondu (ŽŪPGF). Nuo šios dienos, VIPA, VIVA ir ŽŪPGF paslaugos verslui, viešajam ir žemės ūkio sektoriui teikiamos vieno langelio principu – per INVEGĄ.

„Po daugiau nei metų įgyvendinome pagrindinį konsolidacijos tikslą – turėti vieną nacionalinę plėtros įstaigą, kurioje būtų sutelkti visi finansiniai ir žmogiškieji ištekliai, o verslas galėtų gauti atsakymus ir finansavimą vieno langelio principu. Ir toliau tęsiame jau pradėtus darbus ir procesus, tik nuo šiol tai bus daroma vienu adresu, o atsakymai į visus klausimus bus teikiami bendruoju INVEGOS numeriu arba el. pašto adresu“, – teigia INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Nuo šiol su verslu, viešuoju sektoriumi, daugiabučių atnaujinimu bei žemės ūkio ir žuvininkystės finansavimu susijusios naujienos ir informacija skelbiama INVEGOS internetinėje svetainėje.

INVEGOJE dirbs daugiau nei 200 darbuotojų, veiklą įstaiga tęs Vilniuje, Konstitucijos pr. 7.

INVEGA papildys rinką ten, kur identifikuoti rinkos finansavimo trūkumai ir sutelks įvairius finansavimo šaltinius svarbioms ekonomikos sritims finansuoti – verslumo skatinimui ir plėtrai, inovacijoms, atsinaujinančių išteklių energetikai, žemės ūkiui, infrastruktūrai ir t.t.

Skaičiuojama, kad INVEGOS įmonių grupės finansavimo apimtys į įvairius ūkio sektorius per pirmąjį 2023 m. ketvirtį siekė beveik 127 mln. eurų, o investuotos valstybės lėšos pritraukė daugiau nei 70 mln. eurų privačių lėšų. Taip pat INVEGA jau dirba su naujomis priemonėmis verslui, startuoliams, viešajam ir žemės ūkio sektoriams, kurių bendra vertė sudarys 2,8 mlrd. eurų, neįskaitant papildomai pritraukiamų privačių investicijų.

Be naujų priemonių kūrimo ir administravimo, INVEGA teiks ekspertinę pagalbą bei pasiūlymus verslui ir valstybės institucijoms siekiant pagerinti investicinę aplinką, didinti finansavimo prieinamumą, o taip pat koordinuos įsteigtą žaliųjų finansų institutą, kuris veiks kaip pagrindinis Lietuvos žinių ir kompetencijos centras žaliųjų finansų srityje.

Artimiausiu metu planuojama užbaigti INVEGOS valdybos narių atranką, kurią sudarys penki nariai, o valdybos pirmininkas taps INVEGOS vadovu. Naujai suformuotai valdybai bus paskirta užbaigti konsolidaciją bei prijungtų įmonių integracinius procesus, išsaugoti esamus bei pritraukti naujus talentus ir užtikrinti valdysenos transformaciją.

Pranešimą paskelbė: Austėja Šutaitė, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)