Finansai

„IPF Digital Lietuva“ vaikų dienos centrams padovanojo ne tik eglutes, bet ir paliko dovanas po jomis

Artėjant švenčių maratonui, net oras prisipildo džiaugsmingo Kalėdų laukimo. Deja, sudėtingiau gyvenančioms šeimoms šis periodas neretai įneša streso – ne visiems tėveliams dovanų pirkimas mažiesiems yra įkandamas. Šiemet „IPF Digital Lietuva“ savo kalėdinę paramą skyrė organizacijai „Gelbėkit Vaikus“, kurios globojamų vaikų dienos centrų mažiesiems padovanojo ir eglutes, ir paliko dovanas po jomis.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje lanko vaikai iš sudėtingesnėmis sąlygomis gyvenančių šeimų. Vaikų jie dažnai yra vadinami antraisiais namais. Čia jie gauna šilto maisto, ruošia pamokas, dalyvauja skirtingose edukacijose, jiems teikiama psichologinė pagalba, mokoma socialinių įgūdžių, finansinio raštingumo, aktyviai dirbama su vaikų emocine sveikata. Pastaroji, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos naujausiais duomenimis, šiuo metu yra itin trapi – mokyklinio amžiaus vaikai Lietuvoje mažiau pasitiki savo jėgomis ir dažniau jaučiasi vieniši, nei kitose Europos šalyse.

 „Žiemos šventės – labiausiai laukiamos šventės metuose. Spindinčios lemputės, puošiami namai, kruopštus pasiruošimas ir dovanų planavimas kuria magišką atmosferą. Šia nuotaika norėjome pasidalinti su tais, kurie dėl vienokių ar kitokių aplinkybių neturi galimybių švenčių sutikti taip pat. Nusprendėme, kad norime ir galime vaikų dienos centrus lankantiems vaikams padovanoti tokias šventes, apie kokias jie svajoja“, teigia įmonės „IPF Digital Lietuva“ valdomo prekės ženklo „Creditea“ vadovas Tomas Bataitis.

Jo teigimu, paprašyti šie vaikai pasidalijo ne tik savo išsvajotų dovanų sąrašu, bet ir tuo, su kuo žiemos šventės jiems asocijuojasi. Visiems pagrindiniais ir svarbiausiais švenčių simboliais yra papuošta eglutė, dovanos ir laikas, praleistas su savo artimaisiais. Vaikai pasakojo namuose eglutę su tėvais ar globėjais dažniausiai puošiantys iš anksto, tačiau kai kurios šeimos laikosi tradicijos gyvą žaliaskarę puošti tik Kūčių vakarą. Būtent eglutės puošimas vaikams asocijuojasi su artumu, saugumu ir jaukiu laiku kartu su artimiausiais žmonėmis.

Paklausti, be ko dar neįsivaizduoja Kalėdų, vaikai minėjo šokoladinius Kalėdų senelius, mandarinus bei kūčiukus. Kai kurie juos net patys kepa kartu su mama ar močiute. Dar viena labai graži senovinė tradicija – šeima po vaišių staltiese padeda šieno ir po to buria.

„Per metus mes remiame skirtingas socialines problemas sprendžiančias organizacijas, tarp kurių visada atsiduria vaikučiams padedantys geradariai. Ne išimtis ir šios šventės.  Norėjome padėti sukurti kalėdinę dvasią ir nuo Kalėdų senelio linkėjimus perduoti kuo daugiau mažųjų, todėl net trijų organizacijos „Gelbėkit vaikus“ globojamų vaikų dienos centrų vaikams padovanojome jų išsvajotas dovanėles, parūpinome vaišių ir eglučių stebuklingai nuotaikai sukurti. Papildomai organizacijai skyrėme finansinę paramą, kuri, tikime, padės džiugią nuotaiką palaikyti ir šventėms praūžus“, – sako T. Bataitis.

Dovanėles vaikams nupirkti ir jų svajones išpildyti padėjo ir įmonė „Rimilė“, kurios atstovė Jurgita Milienė perduoda linkėjimus mums visiems: „Dalinkimės gerumu visada, kai tik galime, juk mūsų pagalba, supratimas ir atjauta yra didžiausios vertybės, ne tik šventes, bet ir kiekvieną dieną paverčiančios ypatingomis“.

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, UAB Headline Agency

„IPF Digital Lietuva“ vaikų dienos centrams padovanojo ne tik eglutes, bet ir paliko dovanas po jomis


„IPF Digital Lietuva“ vaikų dienos centrams padovanojo ne tik eglutes, bet ir paliko dovanas po jomis


„IPF Digital Lietuva“ vaikų dienos centrams padovanojo ne tik eglutes, bet ir paliko dovanas po jomis

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)