Finansai

Iš Ukrainos į Lietuvą: fabrikui Klaipėdoje vadovaus buvęs gamyklos Charkive vadovas

Nuo spalio 1 d. „Philip Morris Lietuva“, valdančiai tabako gaminių fabriką Klaipėdoje, vadovauti paskirtas Leventas Garipas, prieš tai ėjęs vadovo pareigas „Philip Morris International“ fabrike Charkive, Ukrainoje.

Klaipėdos fabrikas, kurio vadovavimą perima L. Garipas, pagal gamybos pajėgumus ir pagaminamus kiekius yra antras „Philip Morris International“ fabrikas Europos Sąjungoje ir ketvirtas pasaulyje. Jo veiklą užtikrina daugiau nei 550 žmonių komanda.

„Per beveik trisdešimt metų fabrikas Klaipėdoje tapo itin svarbia, technologiškai pažangia „Philip Morris International“ dalimi. Tad mano tikslas bus toliau užtikrinti nuolatines investicijas į čia dirbančius žmones, įmonės kultūrą bei modernias technologijas, kad Klaipėdos fabrikas būtų geruoju pavyzdžiu ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio gamybos įmonėms. Tikiu, kad sukaupta ilgametė ir įvairialypė patirtis padės tęsti tvarią „Philip Morris Lietuva“ plėtrą ir veiklą, kuri savo ruožtu toliau kurs gerai apmokamas darbo vietas Klaipėdos regiono bendruomenei“, – sako L. Garipas.

Naujasis vadovas savo karjerą „Philip Morris International“ pradėjo 2014 m. Turkijoje, kur ėjo įvairias vadovaujančias pareigas gamybos padaliniuose, o pastaruoju metu vadovavo bendrovės fabrikui Ukrainoje, Charkivo mieste. Prasidėjus karui gamyba Ukrainoje buvo sustabdyta. Prieš prisijungdamas prie „Philip Morris International“, L. Garipas dirbo „Procter&Gamble” bei „Kimberly-Clark” organizacijose.

Iki šiol fabrikui Klaipėdoje vadovavęs Bruno Romeu tęsia karjerą kokybės operacijų vadovo pareigose „Philip Morris International“ mastu.

„Philip Morris International“ buvo pirmasis užsienio investuotojas naujai atkurtoje nepriklausomoje Lietuvoje. Per beveik 30 metų į veiklą Lietuvoje „Philip Morris International“ investavo daugiau nei 350 mln. eurų. Čia veikia dvi bendrovės įmonės – „Philip Morris Lietuva“ ir „Philip Morris Baltic“. Bendrai jose dirba daugiau nei 670 žmonių.

Nuo pat veiklos pradžios „Philip Morris International“ Lietuvoje reikšmingai investuoja į tvarumą. 2019 m. bendrovės fabrikas Klaipėdoje tapo pirmuoju sertifikuotu anglies dvideginiui neutraliu „Philip Morris International“ fabriku.

Taip pat „Philip Morris International“ įmonės Lietuvoje yra įvertintos tarptautiniu „Equal-Salary“ sertifikatu, kuris patvirtina, kad jį turinčios organizacijos užtikrina abiejų lyčių darbuotojams už vienodą darbą mokamą vienodą atlygį. Be to, bendrovės aštuntus metus iš eilės pelno nepriklausomo Nyderlandų instituto „Top Employers Institute“ geriausio darbdavio sertifikatą.

Nuo 1993-ųjų Lietuvoje veikianti „Philip Morris International“ yra ir viena didžiausių šalies mokesčių mokėtojų. Per pastarąjį dešimtmetį jos įmonės į Lietuvos valstybės biudžetą sumokėjo daugiau kaip 2 mlrd. eurų įvairių mokesčių.

Pranešimą paskelbė: Laima Staknytė-Patinskienė, Philip Morris Baltic, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)