Finansai

Išorinės reklamos prie valstybinės reikšmės kelių gali būti įrengtos tik už kelio apsaugos zonos ribų

Išorinė reklama prie valstybinės reikšmės kelių gali būti įrengta tik už kelio apsaugos zonos ribų. Norint už kelio apsaugos zonos ribų įrengti reklamą, privaloma derinti veiksmus su sklypų savininkais. Leidimų tokio tipo reklamos įrengimui VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija neišduoda.

„Kelio apsaugos zonoje įrengti lauko reklamos stendus visų pirma yra nelegalu. Tačiau svarbiausias aspektas – eismo saugumas. Per arti kelio įrengtas lauko reklamos stendas gali riboti ir matomumo lauką, ir blaškyti vairuotojus bei kelti pavojų kitiems eismo dalyviams. Net ir kelioms sekundėms nukreiptas žvilgsnis į šoną atitraukia vairuotoją nuo jo pagrindinės veiklos – saugiai vairuoti stebint kelią ir juo vykstantį eismą“, – sako VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.  

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija, kaip valstybinės reikšmės kelių valdytoja, atkreipia dėmesį, kad griežtai draudžiama įrengti bet kokią išorinę reklamą – laikiną, medinę, įbetonuotą ir pan. – kelio apsaugos zonoje, o ypač kelio juostos ribose (kelio grioviuose, ant kelio briaunos).

Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės sąlygų įstatyme nustatyta, kad magistralinių kelių apsaugos zona – žemės juosta po 70 m į abi puses nuo kelio briaunų, krašto kelių apsaugos zona – žemės juosta po 50 m į abi puses nuo kelio briaunų, rajoninių kelių apsaugos zona – žemės juosta po 20 m į abi puses nuo kelio briaunų.

Atkreiptinas dėmesys, kad už savavališką išorinės reklamos įrengimą prie valstybinės reikšmės kelių (kelių juostoje ar kelio apsaugos zonoje) gresia administracinė atsakomybė arba bauda. Be to, kelio savininkas turi teisę pašalinti savavališkai pastatytas išorines reklamas, praėjus mėnesiui po rašytinio įspėjimo. Tai daroma pažeidėjų lėšomis.

Įrengiant išorinę reklamą šalia valstybinės reikšmės kelių, privaloma vadovautis Lietuvos Respublikos  reklamos, Lietuvos Respublikos kelių ir Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės sąlygų įstatymais.  

Valstybinės reikšmės keliai priklauso valstybei, o juos valdo, naudoja ir jais disponuoja VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija. Lietuvoje yra apie 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių.

Daugiau informacijos:

Aušra Ramoškaitė

Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyrius

Tel. +370 5 232 96 28, mob. tel. +370 656 76 508

El. p. ausra.ramoskaite@lakd.lt

Pranešimą paskelbė: Saulius Jansonas, Lietuvos automobilių kelių direkcija

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)