Laisvalaikis

Išvenkite nemalonumų keliaudami į užsienio šalį

Kai ruošiamės vykti į kelionę po užsienio šalį, dažnai jaučiamės pakylėti ir mus aplanko didžiulis entuziazmas bei troškimas patirti daug nuostabių nuotykių. Tačiau tokie mus aplankantys jausmai neretai įtakoja ir nemažai papildomų rūpesčių. Pernelyg nekantraudami ir džiaugdamiesi tuo, kas mūsų laukia, mes pamirštame apie kelionei svarbiausius dalykus. Todėl nuvykę į svečią šalį suprantame, kad iš anksto nepasirūpinome daugybe svarbių užduočių. Taigi, norint išvengti tokių nemalonumų, reikėtų sudaryti aiškų planą, kurį sistemingai įgyvendintumėte ir kelionės dieną galėtumėte jaustis užtikrintai, kad viskuo pasirūpinote tinkamai.

  • Lagaminas. Ką norite pasiimti su savimi? Tai turėtų būti nusprendžiama atsižvelgiant į jūsų kelionės tipą. Jei kelionė bus pažintinė, tuomet puikiai suprantama, kad jokiu būdu lagaminai neturėtų būti sunkūs ir perpildyti nereikalingais daiktais. Tuo tarpu, jei kelionė bus poilsinė, lagaminai gali būti ir sunkesni bei talpinantys kur kas daugiau daiktų – juk pastaruosius laikysite viešbučio kambaryje ir jums nereikės jų kaskart vežiotis su savimi.
  • Dokumentai. Jei keliausite į Europos Sąjungai priklausančią šalį, tuomet su savimi pakaks turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Tačiau, jei sparnus kelsite į tolimesnę ir egzotiškesnę užsienio šalį – to tikrai nepakaks. Tokiais atvejais reikėtų pasirūpinti ir vizomis bei kitais reikiamais dokumentais. Be to, svarbu, kad padarytumėte ir tokių dokumentų kopijas, kurios praverstų, jei susidurtumėte su dokumentų praradimu.
  • Grynieji pinigai ir banko kortelės. Tai dar vienos nuo sėkmingos kelionės neatsiejamos sudedamosios dalys. Be jų neturėtumėte leistis net ir į artimiausią kelionę. Labai didelė dalis žmonių daro klaidą su savimi pasiimdami tik banko korteles, tačiau tai ne visuomet yra teisingas sprendimas, nes kartais tenka susidurti su įvairiais nesklandumais, dėl kurių jūsų kredito kortelės negalės aptarnauti. Ką jau kalbėti apie vietoves, kuriose apskritai nėra galimybės atsiskaityti banko kortelėmis, todėl vienintelis būdas įsigyti prekes ar sumokėti už reikiamas paslaugas būna grynieji pinigai.

Žinoma, yra ir kur kas daugiau įvairių kelionei svarbių detalių, todėl iš anksto pasidomėkite, ką pataria šiuolaikiniai keliautojai. Norėdami išvengti bet kokių nemalonumų kelionėje, rinkitės kelionių draudimą. Bene geriausias kelionių draudimo sąlygas siūlo Gjensidige draudimo kompanija. Susipažinkite su šios įmonės siūlomomis draudimo paslaugomis jau dabar!

(Perskaityta per mėnesį: 19, iš jų šiandien: 1.)