Finansai

Jau išnuomota daugiau kaip 60 proc. biurų pirmajame „Verde“ projekto pastate – prie bendruomenės jungiasi ir „KPMG Latvia“

Patvirtindama dinamišką tvarių A klasės biurų paklausos Latvijoje augimą, tarptautinė profesionalių paslaugų teikėja „KPMG Latvia“ tapo viena iš pagrindinių Rygos žaliosios koncepcijos biurų komplekso „Verde“ nuomininke. Tai ne tik pats didžiausias biurų nuomos sandoris, sudarytas šiais metais Latvijos sostinėje, bet kartu ir posūkis, reikšmingas visai „Verde“ plėtrai – ir nors šiame komplekse dar vyksta statybos darbai, abiejuose komplekso pastatuose jau išnuomota beveik 50 proc. biurų.

 „Renkantis naują biurą  mums svarbiausi buvo du aspektai. Pirmiausiai, tai prisitaikymas prie lankstaus šiandienos darbo stiliaus, darbo aplinka, kuri skatintų tarpusavio bendradarbiavimą bei fizinis ir emocinis komandos narių komfortas.Todėl ir pasirinkome erdvias bei modernias „Verde“ patalpas, kuriose galėsime visa tai įgyvendinti. Antra, mums labai svarbu, kad kompleksas būtų tvarus, atsižvelgiant į aplinkos taršos mažinimą ir jame taikomus efektyvaus energijos vartojimo sprendimus”,– sako Armine Movsisjana, „KPMG Latvia“ vadovaujančioji partnerė.

„Matoma akivaizdi statybų pažanga – kasdien „Verde“ tampa labiau pastebimas Ant A korpuso fasado įrengtos energijos efektyvumą didinančios membraninės žaliuzės, atliekami vidaus apdailos darbai. B pastato statyba vyksta greičiau nei tikėtasi, todėl virš žemės jau iškilo šeši aukštai. Kartu vyksta ir aktyvus nuomininkų pritraukimo procesas, padėjęs užmegzti bendradarbiavimą su „KPMG Latvia“. Labai džiaugiuosi, kad tokia respektabili įmonė tapo ilgalaike mūsų kliente. Tai dar kartą įrodo, kad šiuolaikinių darbdavių rūpinimasis savo darbuotojų gerove glaudžiai susijęs su verslo augimu”, – sakė Iveta Lace, „Verde“ komercijos direktorė.

„KPMG Latvia“ yra viena didžiausių profesionalių paslaugų teikėjų Baltijos šalyse. Įmonė teikia audito, mokesčių, teisinių, verslo konsultavimo, duomenų analitikos, kibernetinio saugumo, ESG valdymo ir kitas konsultavimo paslaugas. Įmonės komanda nuolat auga, todėl buvo priimtas sprendimas perkelti biurą į naujas, du kartus didesnes nei dabar, 3 000 m2 ploto patalpas „Verde“ A pastato 7 ir 8 aukštuose. Į biurą persikels visa dabartinė „KPMG Latvia“ komanda, kurią sudaro 250 žmonių, įskaitant prisiekusiųjų teisininkų „KPMG Law“ , „KPMG Lighthouse“, 2021 m. įsteigtą Duomenų, dirbtinio intelekto ir naujų technologijų kompetencijos centrą bei KPMG kibernetinio saugumo centro specialistus. 

Ēriks Bergmans, „Colliers Baltics“ partneris ir agentūros vadovas, pažymėjo: „Šis sandoris dar kartą parodė įmonių susidomėjimą itin kokybiška darbo aplinka, pastatų energijos efektyvumu ir tvariu požiūriu. Kad ir kokie būtų pasauliniai iššūkiai, biurų rinkos aktyvumas išlieka panašus kaip ir ankstesniais metais, o šis sandoris – didžiausias 2022 m. biurų nuomos sandoris Rygoje.“ 

Išskirtinė biurų komplekso „Verde“ nuomos atstovė yra Latvijoje pirmaujanti nekilnojamojo turto agentūra „Colliers“. Tarp pirmųjų didžiausių šio biurų komplekso nuomininkų yra Šveicarijos telekomunikacijų paslaugų teikėjas ir programinės įrangos kūrėjas „Swisscom“, bei finansinių technologijų įmonė „Decta“. Įmonės „Capitalica Asset Management“ plėtojamas biurų kompleksas „Verde“ statomas prižiūrint „Notus Developers“, antrinei grupės „SBA Group“ įmonei. Generalinis projekto rangovas – Latvijos bendrovė „Velve“. Iš viso į „Verde“ biurus planuojama investuoti daugiau kaip 65 mln. eurų, tai bus pirmasis įmonės „Capitalica Asset Management“ Latvijoje įgyvendintas projektas. 

Apie “Verde”

„Verde“ (www.verde.lv) bus „žaliausias“ A klasės biurų kompleksas Rygos Skanstės rajone ir vienintelis A klasės biurų centras mieste. Kompleksą „Verde“ sudarys du biurų pastatai, kurių bendras nuomojamas plotas – 30 000 kvadratinių metrų (45 000 kvadratiniai metrai kartu su požemine automobilių stovėjimo aikštele). Šis projektas buvo plėtojamas pagal aukščiausius tvarumo standartus BREEAM „Excellent“ ir beveik nulinės energijos pastatų standartus nZEB (angl. nearly Zero Energy Building). Konkurse „Tvarumas architektūroje, statyboje ir dizaine 2020“ kompleksas „Verde“ reitinguotas tarp tvariausių projektų. 

„Žalioji“ pasaulėžiūra komplekse „Verde“ įkūnijama tvariu ir šiuolaikišku architektūriniu sprendimu, kurį įgyvendino Latvijos architektai Andris Kronbergs ir Jānis Zvejnieks („Arhis Architects“), taikydami A klasės energinio efektyvumo ir išmaniuosius pastato valdymo sprendimus. Kompleksas „Verde“ išsiskirs 600 kvadratinių metrų ploto terasų žaluma, jose pasodintais medžiais ir kitais augalais, taip pat kieme įrengtomis „žaliomis“ lauko darbo vietomis. Remiantis naujausiomis studijomis įrodyta, kad atsipalaidavimą skatinančios terasos ir žaluma, modernios oro vėdinimo sistemos, išmanusis apšvietimas ir protingas biuro suplanavimas, įvairūs patogumai ir A klasės paslaugos didina darbuotojų gerovę ir darbo našumą.

Apie „Capitalica Asset Management“ ir SBA grupę

„Capitalica Asset Management“ (www.capitalica.lt) – Lietuvos centrinio banko licencijuota ir prižiūrima investicijų valdymo bendrovė, kuri valdo investicijų fondus, investuojančius į komercinį nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse. „Capitalica Asset Management“ valdomam fondui „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ priklauso biurų kompleksas „Verde“ Rygoje, verslo centras „135“ Vilniuje, verslo centras „Kauno Dokas“ Kaune ir prekybos centras „Luizė“ Klaipėdoje. „Capitalica Green Logistics Fund“ šiuo metu priklauso žaliosios koncepcijos logistikos pastatų kompleksas Taline, fondas aktyviai derasi dėl naujų objektų įsigijimų Baltijos šalyse. „Capitalica Asset Management“ kontrolinį akcijų paketą (70 proc.) valdo viena didžiausių Lietuvos verslo grupių SBA grupė, dar 30 proc. – A. Barščio („Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius) įmonė „Fox Holdings“.

SBA yra viena didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių. Jai priklauso daugiau kaip 30 įmonių, veikiančių nekilnojamojo turto, baldų gamybos, tekstilės gamybos ir investicijų valdymo srityse. Grupės įmonėse dirba apie 5 500 žmonių. Konsoliduoti pardavimai 2020 metais siekė 342,5 mln. eurų.

Apie KPMG (kpmg.com/lv)

KPMG – tai tarptautinė nepriklausomų profesionalių paslaugų įmonių organizacija, teikianti audito, mokesčių ir verslo konsultavimo paslaugas. KPMG įmonės veikia 145 pasaulio šalyse, jos turi daugiau kaip 236 000 partnerių ir darbuotojų visame pasaulyje. KPMG yra viena iš pirmaujančių profesionalių paslaugų teikėjų regione.

Daugiau informacijos:

Andrius Barštys
„Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius
Andrius.Barstys@capitalica.lt
+370 612 30260

Pranešimą paskelbė: Laura Kornelija Inamedinova, LKI Consulting

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)