Finansai

Kaip atliekamas profesionalus įmonės dokumentų auditas?

Šiais laikais galime rasti daug kompanijų, kurios teikia profesionalias audito paslaugas, tačiau tik nedidelė dalis tokių kompanijų, tokias paslaugas atlieka išskirtinai kokybiškai. Juk profesionaliai dar nereiškia, kad nebus padarytų klaidų. Tikri tokių paslaugų profesionalai gerai supranta, kad auditas ir kitos paslaugos turi būti teikiamos laikantis aukščiausių kokybės standartų. Kaip susirasti audito kompaniją? Vienas geriausių būdų tai klausti savo draugų ar pažįstamų, ar jie negalėtų rekomenduoti kokias įmones, kurios profesionaliai atlieka tokių paslaugų teikimą. Jeigu gausite rekomendacija, tuomet galėsite džiaugtis aukšto lygio paslaugomis. Tačiau ką daryti jeigu jūsų draugai negali pasiūlyti audito paslaugas teikiančią kompaniją. Tokiu atveju reikės ieškoti patiems. Galite pasinaudoti verslui skirtu socialiniu tinklu “Linkedin”. Šioje platformoje rasite daug profesionalų, kurie atlieka tokias paslaugas. Paieškokite ir rasite savo specialistus. Jeigu dar nerandate, tuomet įsjiunkite interneto naršyklę ir nukeliavę į “Google” paieškos sistemą įveskite jūsų paslaugą apibūdinantį raktažodį. Šiuo atveju tai bus “auditas”, “audito paslaugos”. Jau perkelias milisekundes gausite daug internetinių svetainių, kuriuose yra atliekamos tokios paslaugos. Pvz: https://www.addedvalue.lt/lt/paslaugos/auditas.

Kiek kainuoja audito paslaugos?

Aukštos kokybės audito paslaugos kainuoja iš tiesų nemažai. Viskas priklauso nuo kompanijos kainodaros, tačiau patyrę specialistai tinkamai įvertina savo paslaugas. Taigi, auditas gali kainuoti nuo kelių šimtų eurų iki kelių tūkstančių eurų. Tiksli kaina priklausys nuo darbų apimties. Rinkoje galima rasti ne vieną kompaniją, kurie atlieka tokias paslaugas. Norėdami sužinoti įkainius, tiesiog aplankykite jų internetines svetaines arba parašykite užklausas. Norėdami surasti tinkamą kompaniją, tai padarysite greitai ir svarbiausia atrinksite kokybiškas paslaugas teikiančius specialistus.

Nuo ko pradedamas auditas?

Viskas prasideda nuo to, kad specialistai įvertina kiek darbų reikės atlikti. Atliekama nedidelė analizė, po kurios nustatoma tiksli audito kaina. Dažniausiai audito metu yra tikrinami visi finansiniai dokumentai. Jeigu įmonė didelė, tai tokių dokumentų bus iš tiesų daug. Tačiau atliekant auditą ir mažai įmonei reikia patikrinti daug dokumentų. Audito metu yra tikrina viskas. Nuo sąskaitų, iki darbuotojų algos išmokėjimo. Reikia išsiaiškinti visas įmonės silpnąsias vietas. Aišku, prieš atliekant auditą, kiekvienas klientas nustato tikslus, kuriuos turi pasiekti audito kompanija. Tokie tikslai gali būti labai įvairūs, nuo banalaus patikrinimo iki stipriųjų ir silpnųjų įmonės vietų išsiaiškinimo.

(Perskaityta per mėnesį: 45, iš jų šiandien: 1.)