vartai
Namai

Kaip įrengti vartus?

Kiemo vartai – ne tik jūsų sklypo dizaino elementas ar saugumo priemonė. Tai yra tiesioginis savininkų atspindys, daug ką pasakantis apie namų gyventojus ir neretai yra vertinami kaip namų veidas. Būtent todėl jų pasirinkimas ir įrengimas turėtų vykti atsakingai ir kruopščiai. Vartų kokybė lygiai taip pat svarbi kaip ir jų išvaizda, o jų pasirinkimas yra labai platus, ir kiekvienas gali išsirinkti pagal savo skonį. Tačiau pasirinkimą gali įtakoti ir kiti dalykai, kaip kaina, tarnavimo laikas ir konstrukcijos ypatumai. Nuo ko gi reikėtų pradėti vartų įrengimą?

Pirmiausiai reikėtų apsispręsti kokio tipo vartai jums tiks labiausiai. Šiuolaikiniai automatiniai vartai – nuostabus sprendimas taupantiems laiką ir besirūpinantiems saugumu. Jie ne tik leidžia patekti į teritoriją neišlipant iš mašinos, bet ir leidžia juos valdyti per atstumą. Tai yra ne tik patogu, bet ir naudinga, ypač kai lauke lyja, sninga arba yra ganėtinai šalta. Renkantis iš automatinių vartų, svarbu apsispręsti kurią konstrukciją bus efektyvesnė ir paprasčiau įrengiama. Atveriami kiemo vartai yra kiek įprastesni, tačiau jei vartai ganėtinai platūs, tai reikia numatyti, kad jiems prireiks nemažai vietos kieme, jei atsidarinės į vidų, arba gatvėje, jei atidarymo mechanizmas juos atvėrinės į išorę. Jei tiek vienas, tiek kitas variantas nėra tinkamas, tai tokioje situacijoje padės stumdomi vartai. Jų mechanizmas leidžia taupyti vietą, tačiau reikia įsitikinti, kad jokios kitos kliūtys netrukdys jų atidarymui.

Išsirinkus konstrukciją, galima rinktis dizainą. Medžiagos, spalvos, forma ir visi kiti elementai, kurie padės įgyvendinti jūsų viziją ir suteiks kiemui išskirtinumo. Nepamirškite apie vartų svorį, nes jis gali įtakoti automatikos pasirinkimą ir reikiamas pastangas jų atidarymui, jei tektų tai daryti rankomis.

(Perskaityta per mėnesį: 165, iš jų šiandien: 1.)