Namai

Kaip išsirinkti vonią vonios kambariui?

Vonios kambarys – namų patalpa, kurioje praleidžiame mažiausiai laiko, tačiau tai nereiškia, kad ji nesvarbi ir jos interjerui nereikia skirti dėmesio. Reikia, tačiau vonios kambarys turi būti funkcionalus ir praktiškas, todėl vis daugiau žmonių vietoj vonios renkasi dušo kabinas, kadangi jos užima mažiau vietos ir yra ekonomiškesnės, išleisto vandens atžvilgiu, kita vertus, vonios puikus pasirinkimas vertinantiems komfortą ir mėgstantiems joje padrybsoti vakarais. Taigi, šiandien sukoncentruokime dėmesį būtent į vonios kambario karalienę – vonią.
Šiandien vonios gaminamos iš įvairiausių medžiagų, tačiau ketaus vonios, kurias dar galime prisiminti iš tarybinių laikų vis dar lieka vienos populiariausių. Tiesa, šiandien nors technologinis gamybos procesas iš esmės nepasikeitė: pirmiausia išliejama vonios forma, kurios paviršius paruošiamas smėliasrovės emaliavimu, vėliau barstomi specialūs milteliai, kurie vėliau virsta emaliu, tačiau šiuolaikinės ketaus vonios gerokai patobulėjo, jų sienele suplonėjo, o paviršius tapo lygesnis, glotnesni bei atsparesnis, todėl akį rėžiančios rūdžių dėmės ir pageltonavęs paviršius tapo praeitimi.
Be viso to, ketaus vonia turi ir dar daugiau pliusų. Visų pirma, nėra triukšmo, kai į ją leidžiate vandenį, tai ypač aktualu šeimoms, kurios turi mažylius, o mamos pietų miego metu nori pasimėgauti šilta vonia. Be to, prileistas į ketaus vonią vanduo ne taip greitai atšąla. Ketaus vonios vienos tvirčiausios ir patikimiausios. Tačiau medalis turi dvi puses. Nepaisant jos pliusų ketaus vonios yra labai sunkios, todėl norint ją parsigabenti iš parduotuvės reikės paplušėti iš paties. Ketaus vonios emalio paviršius „bijo“ smūgių aštriais kietais daiktais.
Šiandien taip pat labai populiarios akrilinės vonios. Šios vonios gaminamos formuojant įkaitintą termoplastiką pagal norimą formą, kurios konstrukcija papildomais sutvirtinama armuojančiais sluoksniais. Didžiausias akrilinių vonių pliusas – beribė formų ir funkcijų įvairovė. Nesvarbu gyvenate moderniuose ar retro stiliaus namuose, akrilinių vonių gamintojai ar platintojai tikrai jums pasiūlys vonią, kuri puikiai derėtų prie jūsų namų interjero. Tiesa, akrilas šiek tiek minkštesnė medžiaga nei emalis, todėl jos priežiūrai turėtumėte skirti nemažai dėmesio. Akrilinės vonios negali šveisti aštriomis kempinėmis ar milteliais o taip pat nemaudykite gyvūnų aštriais nagais, nes jie gali pažeisti vonios paviršių. Taip pat akrilinės vonios netinka skelbinių užmerkimui, nes chemikalai neigiamai veikia akrilą. Kita vertus, akrilo vonios nesunkai ir pakankamai pigiai restauruojamos, tai galite padaryti ir patys, jums tereikės švelnaus švitrinio popieriaus ir poliravimo pastos.
Šiandien vonios ar dušo kabinos išties modernios ir vizualiai gražios, jų pasirinkimas milžiniškas, todėl prieš pirkdami, atminkite, kad svarbiausia patogumas ir lengva priežiūra, juk nesinorėtų sekmadienio popiečių leisti šveičiant vonią, tiesa? O jei nesate tikri, kokia vonia jums tiks, pasikonsultuokite su specialistu ir kartu tikrai rasite atsakymus į jums visus rūpimus klausimus.

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)