Laisvalaikis

Kaip prižiūrėti balansinį dviratuką, kad jis tarnautų ilgiau?

Kiekvieną žaislą, daiktą ar drabužį reikia tinkamai prižiūrėti norint, kad jis kuo ilgiau mus džiugintų.  Ne išimtis ir balansiniai dviratukai. Kadangi dviratukai yra paprastos konstrukcijos, be jokių smulkių detalių, kurios galėtų sugesti, tad  ir jų priežiūra yra visiškai paprasta ir nesudėtinga. Užtenka laikytis paprastų patarimų ir balansinis dviratukas išliks puikios būklės ne vienerius metus.

  • Dviratuko veržlių ir varžtų patikrinimas

Kad dviratukas būtų saugus naudotis ir nebūtų sugadintos jo konstrukcijos, retkarčiais reikėtų patikrinti ar nėra atsipalaidavusių ar iškritusių varžtų. Dviratuku naudotis pavojinga, jei trūksta varžtų ir veržlių. Visos dviratuko konstrukcijos turi būti tokios, kaip nurodoma dviratuko surinkimo instrukcijoje.

  • Dviratuku gali naudotis tik vienas vaikas

Vaikai būdami būryje dažnai mėgsta žaisti įvairiausius žaidimus ir kartais nepagalvoja apie galimas kai kurių žaidimų pasekmes. Tuo turi pasirūpinti tėvai. Reikėtų prižiūrėti, kad dviratuku naudotųsi tik vienas vaikas, taip pat neleisti dviratuku važiuoti didesniems vaikams nei nurodyta dviratuko naudojimo instrukcijoje. Dažniausiai balansiniai dviratukai būna pritaikyti iki 25 kg apkrovai. Tad jei dviratuku važinėsis sunkesnis vaikas, ar keli vaikai vienu metu, tai gali būti ne tik pavojinga, bet toks važiavimas taip pat  gali įtakoti  tam tikrų dviratuko detalių greitesnį susidėvėjimą.

  • Švaros palaikymas

Jei norite, kad dviratuko išvaizda ilgesnį laiką išliktų nepasikeitusi, kartais reikėtų nuvalyti visus susidariusius nešvarumus ir dulkes nuo dviratuko. Susitepus sėdynei ją reikėtų nuvalyti greičiau, kad nešvarumai nespėtų įsigerti į medžiagą.

Balansiniai dviratukai yra žymiai lengviau prižiūrimi nei pedalais minami dviratukai. Jei balansinis dviratukas uždaroje patalpoje bus laikomas ilgesnį laiką, verta atkreipti dėmesį, kad patalpa būtų sausa, apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių, šalčio ir lietaus. Nors metalinio ir medinio korpuso balansiniai dviratukai yra padengti specialiais dažais, kurie apsaugo nuo žalingų aplinkos poveikių, tačiau visgi naudingiau juos laikyti tam labiau tinkamoje patalpoje. Tuo tarpu iš kompozito pluošto gaminami balansiniai dviratukai itin atsparūs aplinkos poveikiams.  Tad norint, kad vaiko transporto priemonė kuo ilgiau būtų nepriekaištingos būklės, reikia nepamiršti ir apie tai, kad kokybiškas daiktas visuomet tarnaus ilgiau.


(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)