Finansai

Kaišiadoryse planuojamas didžiausias saulės jėgainių parkas skirtas gaminantiems vartotojams

Nepriklausomas žaliosios energijos gamintojas „Sunly“ didžiausią Lietuvoje gaminantiems vartotojams skirtą saulės jėgainių parką ketina statyti Kaišiadoryse. Apie 40 MW įrengtosios galios parkas užims beveik 50 ha plotą, o naudojami modernūs saulės moduliai, kurie seka saulės judėjimo kryptį, leis sugerti daugiau saulės šviesos. Remiantis skaičiavimais, per metus tokio parko elektros gamybos pajėgumai sieks apie 47 GWh.

„Plaukiame į dar neištyrinėtus vandenis. Šiai dienai Lietuvoje visi gaminantiems vartotojams skirti saulės jėgainių parkai yra prijungti prie ESO skirstomojo tinklo ir, dažnu atveju, jų įrengtoji galia nesiekia net 1 MW. Saulės jėgainių parkas Kaišiadoryse bus pirmasis prijungtas prie „Litgrid“ tinklo“, sako „Sunly“ vadovas Lietuvoje Tadas Navickas.

Saulės jėgainių parkas Kaišiadoryse bus skirtas verslui ir stambiems pramonės subjektams, norintiems apsisaugoti nuo elektros kainų svyravimų rinkoje bei siekiantiems mažinti anglies dvideginio emisijų patekimą į aplinką. Tadas Navickas akcentuoja, kad siekiant rasti geriausią bendradarbiavimo būdą tarp verslo ir projekto vystytojo, bus kalbamasi su verslo atstovais. „Ar tai bus dalies saulės elektrinės nuoma, ar pardavimas – dar nėra aišku“, komentavo pašnekovas. 

Bendrovės planai ambicingi – Baltijos šalyse ir Lenkijoje įmonė vysto didesnį kaip 30 GW atsinaujinančios energetikos projektų portfelį, iš kurių – 1 GW saulės ir vėjo jėgainių projektai įvairiuose Lietuvos regionuose. Nors Lietuvoje „Sunly“ dar tik planuoja statybas, virš 70 saulės parkų jau sėkmingai veikia Lenkijoje, dar 10 parkų jau generuoja elektrą Estijoje.

 „Sunly“ yra nepriklausomas elektros iš atsinaujinančių energijos išteklių gamintojas, veikiantis Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Per 4 veiklos metus projektams vystyti bendrovė sėkmingai pritraukė per 300 mln. eurų investicijų, o ateities planuose – pritraukti dar 500 mln. Eurų.

Pranešimą paskelbė: Rasa Jakaitis, Sunly Infra

Kaišiadoryse planuojamas didžiausias saulės jėgainių parkas skirtas gaminantiems vartotojams

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)