Namai

Kas yra svarbiausia šiltinant lubas?

Kiekvienas namų šeimininkas nori stabilios šilumos savo namams.  Geras šildymas sukuria daug malonesnį patalpos mikroklimatą, kur žmonės jaučiasi daug jaukiau ir patogiau. Nesandarios namų lubos atima labai daug namų šilumos, dėl ko stipriai išaugo šildymo išlaidos. Šiltas oras patalpoje visada kyla į viršų, o blogai apšiltintos lubos – tai puikus būdas šiam orui pabėgti. Tinkamas lubų apšiltinimas negali palaukti ir turi būti atliktas kuo greičiau. Tačiau ką svarbiausia žinoti, prieš imantis šiltinimo darbų? Ką būtina žinoti apšildant lubas?

Šiltinimas

Jei jūsų namuose yra palėpė, be apšiltintų lubų jūs tiesiog neištversite. Šiuo atveju stogo šiltinimas bus neefektyvus, nes šiltinimas yra efektyvus tik tada, kai oro srovės susiduria šiltinimo medžiagoje. Šaltas oras bei drėgmė, patenkanti per perdangos plyšius atima iš mūsų labai daug šilumos, o dėl besikaupiančios drėgmės gali atsirasti pelėsis ar net supūti perdanga. Žala namui bei šildymo kaina bus sumažinta tik pasirūpinus kokybišku lubų šiltinimu. Gerai apšiltintas namas išliks gražus ir tarnaus kur kas ilgiau, jei jame bus nepriekaištinga šilumos izoliacija. Pats idealiausias būdas išspręsti šiuos nemalonumus yra Gamo lubų šiltinimas putomis. Ši universali medžiaga ne tik puikiai tinka kokybiškam lubų šiltinimui, bet ir dažnai naudojama kitiems paviršiams. Lubų šiltinimo putomis kaina labai priklauso nuo namo konstrukcijos, tačiau ji nėra labai didelė palyginus su teigiama įtaka jūsų namams.

Viena efektyviausių ir patogiausių šiltinimo medžiagų yra Gamo termovata. Būtent ji ir užtikrins nepriekaištingas šilumines savybes jūsų namams. Apšiltinus tiek lubas, tiek bet kokį namų paviršių, Gamo vata apsaugo namus nuo neigiamo aplinkos poveikio, pastovios temperatūrų kaitos, stipresnio vėjo bei drėgmės – pačio didžiausio namų priešo. Šiltinimas putomis apsaugo pastatą bei visas jo konstrukcijas nuo pelėsio bei kitų, drėgmės sukeliamų problemų. Užsandarintas vidus bei vienas medžiagos sluoksnis – tai viskas ko reikia norint atnešti į namus pastovią šilumą. Gamo putos – tai ekologiška medžiaga, pasižyminti puikiu ilgaamžiškumu. Sukietėjusios medžiagos tvirtumas leidžia jai palaikyti savo formą, nesusitraukti ir nenusėsti, todėl putos apsaugo svarbiausias pastato konstrukcijas, neleidžia veistis parazitams ir nepraranda šiluminės varžos.

Apšiltinę lubas iki 15 centimetrų storio Gamo purškiamų putų sluoksniu, šiltinimo darbus atliksite žaibiški greitai, o šiltinimo vientisumas bus sandarus, suteiks namams ne tik puikią šiluminę izoliaciją, bet ir apsaugos pastatą nuo drėgmės bei triukšmo. Atvirų porų putos tinka ne tik lubų šiltinimui, bet ir visos patalpos apšiltinimui tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Jei nežinote, ar ši medžiaga tinka jums, taip pat galite išbandyti ekovatą, kuri ne tik apsaugo pastatą nuo kenksmingos drėgmės. Jos celiuliozinė struktūra smilksta, tad kilus gaisrui bus daug lengviau išsaugoti visą turimą turtą.

(Perskaityta per mėnesį: 118, iš jų šiandien: 1.)