Finansai

Kaune duris atvers bendradarbystės centras „Spiečius“, skirtas versliam jaunimui

Spalio mėnesį Kaune savo duris atvers 14-as Inovacijų agentūros bendradarbystės centras „Spiečius“. Šio centro veikla bus skirta jaunų, iki 30 m. asmenų verslumo kompetencijų auginimui. „Spiečius“ veiks kaip verslo idėjų testavimo, verslo kūrimo ir vystymo, verslumo įgūdžių stiprinimo erdvė, skirta tiek individualiam, tiek komandiniam darbui.

Lietuvoje sėkmingai veikia jau trylika bendradarbystės centrų „Spiečius“, prie kurių bendruomenės kasmet prisijungia keli šimtai regionų verslininkų. Prie šių „Spiečių“ prisijungti gali tik verslą įkūrę asmenys, o Kauno „Spiečius“ paslaugas teiks išskirtinai jaunimui, dar tik svarstančiam apie savo verslą, turinčiam verslo idėją ar žengiančiam pirmuosius verslo žingsnius. 

„Bendradarbystės centrai „Spiečius“ yra viena sėkmingiausių valstybės smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo priemonių. Šis Kauno bendradarbystės centras yra antros kartos „Spiečius“ – pritaikius kituose miestuose jau pasiteisinusį verslumo skatinimo modelį, dabar esame pasiruošę efektyviai auginti jaunų žmonių verslo žinias“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė. 

Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė Patricija Reut pažymi, jog jaunimas Lietuvoje aktyviausiai domisi verslo kūrimu, todėl būtina išnaudoti ir įgalinti šį potencialą.

„Pasaulio verslumo stebėsenos tyrimo duomenimis, sparčiausiai auga jaunų 18-24 m. amžiaus žmonių, įsitraukusių į verslą, skaičius. Bendras verslumo rodiklis šioje amžiaus grupėje siekia 15,3 proc., o 25-34 m. grupėje beveik 20 proc. Tas pats tyrimas atskleidžia, kad daugelį potencialių verslininkų pradėti savo verslą atgraso nesėkmės baimė, o ir verslai dažniausiai kuriami tik iš būtinybės, norint sau sukurti darbo vietą. Šio „Spiečiaus“ tikslas suteikti jauniems žmonėms teorines ir praktines verslo kūrimo kompetencijas, padėti megzti verslo pažinčių ratą, paskatinti kurti savo verslą ir nebijoti drąsių, inovatyvių idėjų“, – sako P. Reut.

„Spiečių“ bendradarbystės centrų tinklas jau dengia praktiškai visą šalies teritoriją. P. Reut nurodo, jog Kauno miestas pasirinktas dėl čia išplėtotos mokslo ir verslo ekosistemos. „Kauno mieste veikiančių aukštojo mokslo institucijų sąrašas ilgas, todėl natūralu, jog į šį miestą mokytis ir gyventi atvyksta tūkstančiai talentingų jaunuolių. Kaune netrūkta organizacijų, galinčių padėti akceleruoti augančius verslus ir mūsų tikslas užpildyti spragą – pasirūpinti verslių moksleivių, studentų kompetencijų auginimu, didinti prieigą prie tinklaveikos, verslo bendruomenės ir taip prisidėti prie jauno verslo ekosistemos plėtros,” – kalba P. Reut. 

Kauno  „Spiečiuje“ didelis dėmesys bus skiriamas efektyvaus komandinio darbui užtikrinimui. Šiame „Spiečiuje“ dar rudenį startuos nauja verslo idėjų testavimo programa „Come+Test+Grow“, kurios dalyviai galės ištestuoti savo verslo idėjas ir pasitikrinti jų potencialą rinkoje, bus formuojamos verslo idėjų vystymo komandos.

Šiuo metu „Spiečiai” veikia 13-oje miestų: Alytuje, Birštone, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Plungėje, Rokiškyje, Šiauliuose, Tauragėje, Ukmergėje, Utenoje ir Visagine. 

Kauno „Spiečiaus” atidarymas numatomas spalio 13 d. Renginys skirtas verslo ekosistemos nariams ir jaunimui, besidominčiam savo verslo kūrimu. Informacija apie renginį bus paskelbta „Spiečiaus“ puslapyje: https://spiecius.inovacijuagentura.lt/

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikiėnė, Inovacijų agentūra, Všį

Kaune duris atvers bendradarbystės centras „Spiečius“, skirtas versliam jaunimui

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)