Finansai

Kava populiarumu aplenkė arbatą: karantino metu pasaulį užvaldė vienas receptas

Kava ne vienerius metus visame pasaulyje varžosi su arbata dėl populiariausio gėrimo titulo. Lietuvoje nuo kovo 16 dienos, paskelbus karantiną, kavos pardavimai aplenkė arbatos, rodo prekybos tinklo „Maxima“ duomenys. Be to, jei pernai tokiu pat metu žmonės daugiausiai rinkosi kavos mišinius, karantino metu daugiausia nuperkama maltos kavos. Tuo metu tirpi kava ir toliau lieka trečioje vietoje, kava aparatams – ketvirtoje, o penktoje – pupelių kava.

„Galime stebėti, kaip stipriai pastaraisiais metais vystosi kavos kultūra Lietuvoje. Paskelbus karantiną, netekome galimybės išgerti kavos mieste ar susitikti prie kavos puodelio, tačiau noras gerti kavą niekur nedingo. O būdami namuose dar ir turime daugiau laiko įvairiems eksperimentams, kuriems užtenka vos kelių namuose turimų ingredientų“, – sako „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Šiltajam sezonui – madingi šaltos kavos gėrimai

„Kava nėra sezoninis gėrimas, kurį, pavyzdžiui, gertume norėdami sušilti žiemą. Ją žmonės mielai geria visus metus. Daugeliui jau įprasta savo rytą pradėti nuo juodos kavos ar espresso puodelio. Atšilus orams kavos populiarumą palaiko patys įvairiausiai kavos gėrimai ir kokteiliai. Vienas paprasčiausių – espresso kavos puodelis, sumaišytas su ledukais ir toniku pagal skonį“, – sako „Maximos“ gamybos vadovė Brigita Baratinskaitė.

Pasak jos, pastaruosius kelerius metus vis stiprėja tendencija gerti šaltai brandintą kavą, kuomet užuot užplikę maltas kavos pupeles karštu vandeniu, užpilame kavą šaltu virintu vandeniu ir paliekame bent 16 valandų pastovėti.

„Tokiu būdu karštis pakeičiamas ilgu brandinimo laiku. Laukimo rezultatas – švelnesnio skonio, net šiek tiek salstelėjusi kava. Po brandinimo kavą būtina nukošti su kuo tankesniu filtru. Šaltai brandinta kava idealiai tinka įvairiems kavos gėrimams su pienu ar vaisvandeniais ruošti, pavyzdžiui, su rožių limonadu. Šaldytuve šaltai taip paruoštą kavą galite laikyti iki savaitės“, – pataria „Maximos“ gamybos ekspertė.

Karantino metu socialiniuose tinkluose išpopuliarėjo kavos gėrimas „Dalgona“, pavadintas kaip ir saldainiai iš Pietų Korėjos. Pirmiausia išpopuliarėjęs šioje šalyje, per socialinius tinklus apkeliavo visą pasaulį ir tokiu būdu sumažino karantino metu atsiradusį socialinį atstumą.

Jums reikės: tirpios kavos (ne maltos), cukraus, karšto vandens, elektrinio plakiklio („mikserio“), pieno ar augalinio pieno gėrimo pagal skonį.

Gaminimas: Iš pradžių atsimatuokite po du valgomuosius šaukštus tirpios kavos, cukraus ir karšto vandens. Kiekius galite didinti pagal save, priklausomai nuo skonio ir stiklinės talpos. Svarbiausia, išlaikykite proporcijas. Ingredientus sudėkite į indą ir išplakite. Gauta masė turi būti auksinės spalvos, blizgi ir standi kaip jūros puta. Belieka į stiklinę įdėti ledo, įpilti pieno ar augalinio pieno gėrimo ir atsargiai užpilti išplaktą kavos masę. Jei norite karšto gėrimo, prieš tai pašildykite pieną!

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Kava populiarumu aplenkė arbatą: karantino metu pasaulį užvaldė vienas receptas

(Perskaityta per mėnesį: 28, iš jų šiandien: 1.)