Finansai

Kėdainiuose buriasi jau šeštasis bendradarbystės centras „Spiečius“

Pasiteisinus bendradarbystės centrų „Spiečius“ veiklai, „Versli Lietuva“ didina verslumo skatinimo paslaugų prieinamumą Lietuvos regionuose – dar vieną tokį centrą atidarė Kėdainiuose. Tai jau šeštoji nemokama, netradicinio tipo bendradarbystės erdvė (angl. co-working space) šalyje, skirta smulkiems ir vidutiniams verslininkams.

„Bendradarbystės centrai „Spiečius“ yra itin sėkmingas valstybės projektas, skirtas verslumui skatinti Lietuvoje. Akivaizdi „Spiečių“ nauda smulkiesiems verslininkams didina jų paklausą – Lietuvos miestai jau konkuruoja dėl „Spiečiaus“ pritraukimo. Džiugu, kad šiais metais „Spiečių“ tinklas apims jau septynis Lietuvos miestus ir tai leis padaryti reikšmingą teigiamą pokytį stiprinant verslumą Lietuvos regionuose“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Pirmieji bendradarbystės centrai duris atvėrė 2016-aisiais. Per trejus metus jie buvo įkurti Alytuje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Vis augantys „Spiečių“ narių rezultatai bei verslumo potencialas šalyje lėmė plėtrą ir kituose miestuose.

„Stengiamės įsiklausyti į regionų gyventojų poreikius, sudaryti kuo geresnes sąlygas verslui vystytis, todėl šią savaitę kartu su Kėdainių savivaldybe atidarėme naują ir jau šeštą šalyje bendradarbystės centrą Kėdainiuose, visai netruks duris atvers ir dar vienas, jis įsikurs Marijampolėje“, – sako Daina Kleponė, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė.

Anot jos, regionuose gyvenantys žmonės yra labai žingeidūs, turi daug verslo idėjų, atranda dar neišnaudotas verslo nišas. „Kartais žengti žingsnį į priekį sutrukdo tik nežinojimas, nuo ko, kaip pradėti ar baimė patirti nesėkmę. Dirbant šiuolaikiškoje darbo vietoje, verslių bendraminčių apsuptyje, tampa kur kas lengviau realizuoti savo idėjas. Ypač, kai „Spiečiuose“ galima gauti profesionalias verslo konsultacijas, dalyvauti aktualiuose mokymuose, naudotis „Verslo mentorių tinklo“ programa, kuri labai daug prisideda prie kokybiško verslo vystymo“, – kalba D. Kleponė.

Skaičiuojama, kad bendradarbystės centrų rezidentų apyvarta per 2018 metus išaugo 81 proc., kuomet bendras Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių apyvartos augimas šalyje buvo 12 proc. Pernai 28 proc. narių pradėjo teikti eksporto paslaugas, tai atspindi spartų jų verslų vystymąsi ir stiprėjimą. 2018 m. su „Spiečiaus“ pagalba buvo įsteigta 413 naujų verslų, šiemet jų jau įsteigta dar 295.

Bendradarbystės centrų poreikį atskleidžia ir augantis narių skaičius – 2018 m. jų buvo 62, šiemet narių yra 94. Verslininkų gretas dar papildys naujai atsidaryto Kėdainių „Spiečiaus“ nariai.

Jame smulkaus ir vidutinio verslo atstovams, kurie pasirašys nemokamos narystės 1 metų trukmės sutartis su „Versli Lietuva“, bus suteikiamos modernios darbo vietos su reikiama įranga, poilsio erdve, susitikimų kambariu. Taip pat nariams bus teikiamos nemokamos verslo kūrimo ir vystymo konsultacijos, verslo ugdymo mokymai, vyks įvairūs renginiai, jie galės dalyvauti „Verslo mentorių tinklo“ programoje. Tai – šešių mėnesių programa, kurios metu patyrę, sėkmingi verslininkai dalinasi savo žiniomis bei patirtimi su pradedančiaisiais. Jai pasibaigus dalyviai pasiekia aiškių rezultatų – padidina savo apyvartą, išaugina klientų ratą, užmezga naujas partnerystės ar patobulina paslaugų, prekių krepšelį.

Į „Verslo mentorių tinklą“ tikimasi pritraukti patyrusių Kėdainių krašto verslininkų, kurie norėtų perduoti savo turimas žinias jauno verslo atstovams ir drauge kurti pridėtinę vertę savo miestui.

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikienė, VšĮ „Versli Lietuva”

(Perskaityta per mėnesį: 12, iš jų šiandien: 1.)