Finansai

Keičiasi teisės firmos „Sorainen“ ir Latvijos biuro vadovaujantieji partneriai

Nuo sausio 1-osios keičiasi teisės firmos „Sorainen“ vadovaujantysis partneris. Perimdama šias pareigas iš Laimono Skibarkos, ja tampa Eva Berlaus, dabar užimanti „Sorainen“ Latvijos biuro vadovaujančios partnerės poziciją. Naująja Latvijos biuro vadovaujančia partnere paskirta Ieva Andersone, šiuo metu vadovaujanti Komercijos ir reguliuojamųjų industrijų praktikos grupei Latvijoje.

Anot pastaruosius devynerius metus „Sorainen“ vadovaujančio partnerio pareigas ėjusio Laimono Skibarkos, šie vadovybės pokyčiai – kryptingi. Jo teigimu, tiek Eva Berlaus, tiek ir Iieva Andersone svariai prisidėjo prie teisės firmos plėtros ir tapo aukščiausio lygio vadovėmis.

Naujoji „Sorainen“ vadovaujančioji partnerė E. Berlaus prie komandos prisijungė kaip teisininkė 2000-aisiais, o 2010-aisiais tapo pirmąja moterimi lyderiaujančiose Baltijos šalių teisės firmose, paskirta eiti biuro vadovaujančios partnerės pareigas Latvijoje. E. Berlaus žinoma ir kaip viena geriausių regiono teisininkių įmonių susijungimų bei įsigijimų srityje bei vadovauja regioninei ESG paslaugų komandai.

Savo ruožtu I. Andersone 2005-aisiais firmoje pradėjo dirbti teisininko padėjėja. Ji 2019-aisiais tapo „Sorainen“ partnere, žinoma kaip viena geriausių eksperčių konkurencijos ir intelektinės nuosavybės teisės srityse, taip pat įvairiais reguliavimo klausimais.

„Tikiu, kad E. Berlaus, būdama naujosios kartos lydere, sėkmingai vadovaus mūsų firmai besikeičiančiomis sąlygomis. Ji profesionaliai rūpinasi tiek klientų, tiek ir komandos poreikiais, proaktyviai valdo iššūkius, pasižymi veržlia energija. Taip pat apibūdinčiau ir I. Andersone. Naujųjų mūsų vadovių veržlumas, aiški vizija ir kompetencijos leis siekti užsibrėžti tikslo – įtvirtinti „Sorainen“ kaip aiškią rinkos lyderę Baltijos regione“, – sako L. Skibarka. 

Tęs pradėtas investicijas

E. Berlaus vadovavimo laikotarpiu „Sorainen“ Latvijos biuras išaugo iki daugiau nei 100 darbuotojų ir įsitvirtino šalies rinkos lyderio pozicijoje. E. Berlaus aktyviai domisi advokatų kontorų valdymu, taip pat rėmė ir kūrė iniciatyvas, kuriomis siekiama gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą vaikams bei jaunimui Latvijoje. 

Ji neseniai baigė studijas Stokholmo ekonomikos mokykloje Rygoje, o studijuodama daugiausia dėmesio skyrė aplinkosaugai, socialinei atsakomybei ir valdysenai (angl. ESG), įgijo vadybos magistro laipsnį. Pasak E. Berlaus, „Sorainen“ visada augo kartu su Baltijos šalių ekonomika ir turėjo aiškų tikslą – auginti gerovę regione prisidedant prie klientų sėkmės versle.

Šios ambicijos, jos teigimu, ir toliau išliks teisės firmos veiklos pagrindu. „Bendradarbiavimas, patikimumas, sąžiningumas, išskirtinės kokybės ir inovacijų siekimas yra mūsų firmos pamatas. Gerbiame vieni kitus ir visus, su kuriais dirbame, o tai puoselėsime ir toliau. Mūsų vertybės bei strategija, kuriomis „Sorainen“ vadovaujasi daugelį metų, leidžia užtikrinti subalansuotas investicijas į paslaugų klientams gerinimą, technologinę pažangą bei rūpestį komandos tobulėjimu ir gerove“, – pažymi ji.

E. Berlaus priduria – teisės firma ir toliau stiprins savo kompetencijas atskiruose sektoriuose, daugiausia dėmesio skirdama augančioms aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos (ESG), gynybos, energetikos, privačių klientų bei kitiems sektoriams.

„Labai džiaugiuosi tapusi pirmąja firmos vadovaujančia partnere moterimi ir tikiuosi, kad tai taps pavyzdžiu, skatinančiu įvairovę ir įtrauktį mūsų regione bei už jo ribų. Mūsų komanda ir toliau aktyviai sieks užtikrinti, kad Baltijos regionas būtų saugus, ekologiškas, tvarus bei klestintis“, – akcentuoja E. Berlaus. 

Sieks tęstinumo  

Pastaruosius devynerius metus „Sorainen“ vadovavo partneris L. Skibarka, iš jų ketverius metus – kartu su partneriu Toomas Prangli. Po pareigų perdavimo L. Skibarka ir toliau dalyvaus valdant teisės firmą kaip partneris ir valdybos narys bei rūpinsis strateginiu firmos tikslu vystyti sektorių grupes – atskiroms industrijoms dedikuotas teisininkų komandas, kurios užtikrina geresnį klientų verslo supratimą ir didina klientams kuriamą vertę.

Nuo sausio mėn. L. Skibarka vadovaus firmos regioninei Privačių klientų sektoriaus grupei, taip pat tęs veiklą įmonių susijungimų ir įsigijimų, privataus kapitalo, rizikos kapitalo sandorių srityse, kuriose yra vertinamas kaip vienas pirmaujančių teisininkų Lietuvoje ir Baltijos šalyse. 

„Sorainen“ vadovaujant L. Skibarkai, firma per pastaruosius penkerius metus pasiekė reikšmingų rezultatų. „Sorainen“ užėmė pirmąją vietą pagal aukščiausias pozicijas Baltijos šalyse visų keturių pagrindinių teisės žinynų („Chambers“, „Legal500“, „IFLR“, „International Tax Review“) reitinguose. Taip pat pelnė aštuonis Metų teisės / mokesčių firmos Baltijos šalyse apdovanojimus bei pirmą kartą Baltijos šalies firmai tekusį „Mergermarket“ „Metų įsigijimų ir susijungimų patarėjo Vidurio ir Rytų Europoje“ apdovanojimą.

„Sorainen“ trejus metus iš eilės (2021–2023 m.) pateko ir į „Financial Times“ 30 inovatyviausių Europos teisės firmų sąrašą, inicijavo „Shared Mission“ (liet. „Bendra misija“) programą, pagal kurią pro bono konsultacijoms nuo 2020 m. skirta daugiau kaip 400 tūkst. eurų, taip pat aktyviai rėmė Ukrainą. Per pastaruosius penkerius metus pasiektas ir solidus finansinių rezultatų augimas – firmos metinės pajamos augo 57 proc., „Sorainen“ tapo didžiausia teisės firma Baltijos šalyse tiek pagal metines pajamas, tiek ir pagal bendrą teisininkų skaičių.

Pranešimą paskelbė: Paula Zlatkutė, UAB „INK agency“

Keičiasi teisės firmos „Sorainen“ ir Latvijos biuro vadovaujantieji partneriai

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)