Finansai

Kinijos atstovai susitiko su viena didžiausių Lietuvos logistikos kompanijų

Vieną didžiausių logistikos bendrovių Lietuvoje „Everwest Group“ aplankė Kinijos Liaudies Respublikos Reikalų patikėtinio biuro atstovai. Šio vizito tikslas – tarpusavio santykių stiprinimas ir galimybė plačiau bendradarbiauti pervežimų tarp Europos Sąjungos ir Kinijos srityje.

Penkių žmonių delegacija, vadovaujama kanclerio p. Zhai Yanping, atvyko plačiau susipažinti su „Everwest Group“ galimybėmis vystyti bendradarbiavimą, tarpininkauti užmezgant kontaktus krovinių pervežimo srityje vienoje didžiausių Pasaulio ekonomikų.

„Mums labai svarbu pažinti šalį, kurioje norime įsitvirtinti. Dėl to norime susipažinti su šios šalies kultūra, specifika, aktualijomis. Tuo pat metu norime užmegzti glaudesnius ryšius su partneriais bei ieškome naujų. Supraskite, tai antra didžiausia rinka pasaulyje, todėl ji mums yra labai įdomi,“ – po susitikimo sakė „Everwest Group“ verslo vystymo vadovas Andrejs Petrovs.

„Mes tikime, kad kurdami artimesnius verslo santykius ne tik padėsime vystyti abipusiai naudingą verslą, tačiau tuo pat metu kursime ir draugiškesnius santykius tarp mūsų šalių,” – po susitikimo pabrėžė Kinijos delegacijos vadovas Zhai Yanping.

Šiuo metu krovinių transportavimas keliais iš Kinijos į Europos Sąjungą darosi itin aktualus. Anksčiau toks krovinių vežimo būdas buvo dvigubai greitesnis, nei transportuojant krovinius laivu, tačiau tuo pačiu metu ir dvigubai brangesnis. Įsiplieskus karui tarp Izraelio ir Hamas grupuotės, didieji vandens keliais krovinius gabenantys koncernai ėmė vengti Raudonosios jūros dėl itin nesaugių sąlygų. Krovininius laivus ėmė apšaudyti Jemeno sukilėliai. Dėl to jūrų kelias tapo gerokai ilgesnis – jis eina aplink visą Afriką.

Per pastarąsias dvi savaites daugiau kaip penki krovininiai laivai buvo atakuoti raketomis ir dronais. Nors žmonės nenukentėjo ir laivai nenuskendo, tačiau buvo apgadinti ir didžiosios transporto kompanijos nukreipė daugumą laivų aplink visą Afrikos žemyną – beveik dvigubai ilgesniu maršrutu.

Dėl to jeigu anksčiau laivai iš Kinijos ir kitų Azijos šalių Europos uostus pasiekdavo vidutiniškai per dvi savaites, dabar jie kelyje užtrunka daugiau kaip tris savaites. Dėl to ir jų gabenimas pabrango kone dvigubai. O svarbiausia, pagal kainą praktiškai susilygino su krovinio transportavimu keliais, tačiau krovinys atgabenamas du kartus greičiau.

„Everwest Group“ jau daugiau kaip pusę metų dirba Kinijos rinkoje ir mato didelį šios krypties potencialą plėtrai. Šiuo metu kompanija per mėnesį perveža daugiau kaip penkis šimtus krovinių iš Europos į Kiniją ir atvirkščiai. Tačiau siekis yra gerokai padidinti krovinių srautą. Dėl to ir buvo surengtas susitikimas su oficialiais Kinijos atstovais, dirbančiais Lietuvoje.

„Everwest Group“ yra viena didžiausių transporto įmonių Lietuvoje, veikianti Europoje, NVS šalyse ir Kinijoje. Ji valdo daugiau nei 2000 vilkikų ir virš 2500 puspriekabių parką. Čia dirba beveik 6000 darbuotojų.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Fetingis, MB STORM Media LT

Kinijos atstovai susitiko su viena didžiausių Lietuvos logistikos kompanijų


Kinijos atstovai susitiko su viena didžiausių Lietuvos logistikos kompanijų


Kinijos atstovai susitiko su viena didžiausių Lietuvos logistikos kompanijų

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)