Paslaugos

Kodėl svarbu reguliariai tikrintis akis

Daugelis iš mūsų galvoja, kad mūsų akys yra sveikos ir kad nereikia rūpintis reguliariais akių tyrimais, tačiau ar žinojote, kad reguliarūs akių tyrimai gali padėti išvengti kitų galimų sveikatos problemų? Nors šiuo metu galbūt neturite regėjimo problemų, vis tiek labai svarbu pasitikrinti akis pas optometristą, nes per tokį vizitą galima gauti daug informacijos. Šiame tinklaraščio įraše apžvelgsime, kodėl svarbu užsirašyti į planinius vizitus ir kaip kasmet ar kas dvejus metus atliekami akių tyrimai gali būti naudingi jūsų bendrai sveikatai.

1. Ankstyvas ligų nustatymas

Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl reikia reguliariai tikrintis akis, yra ankstyvas ligų nustatymas. Daugelis akių ligų, pavyzdžiui, glaukoma ir geltonosios dėmės degeneracija, ankstyvose stadijose neturi jokių simptomų. Tai reiškia, kad iki tol, kol pasireiškia simptomai, liga jau gali būti padariusi didelę žalą. Tačiau jei šios ligos nustatomos anksti, reguliariai tikrinant akis, jos gali būti gydomos veiksmingiau ir dažnai galima išvengti regėjimo praradimo.

2. Regėjimo problemų nustatymas

Kita priežastis, dėl kurios reikia reguliariai tikrintis akis, yra regėjimo problemų nustatymas. Daugelį regėjimo problemų, pavyzdžiui, trumparegystę ir toliaregystę, galima lengvai ištaisyti akiniais arba kontaktiniais lęšiais. Tačiau negydomos šios regėjimo problemos gali sukelti rimtesnių problemų, pavyzdžiui, sunkumų skaitant ar vairuojant. Reguliarus akių tikrinimas gali padėti užtikrinti, kad bet kokios regėjimo problemos būtų nustatytos anksti ir atitinkamai gydomos.

3. Bendras sveikatos įvertinimas

Reguliariai tikrinant akis galima ne tik įvertinti regėjimą, bet ir bendrai įvertinti jūsų sveikatą. Jūsų akys yra labai jautrus organas ir dažnai gali parodyti sveikatos sutrikimų požymius dar prieš pasireiškiant kitiems simptomams. Pavyzdžiui, aukštą kraujospūdį dažnai galima nustatyti atlikus akių apžiūrą prieš pasireiškiant kitiems simptomams. Šią informaciją galima panaudoti keičiant gyvenimo būdą arba anksčiau pradedant gydymą, o tai gali pagerinti jūsų bendrą sveikatą ir gerovę.

4. Nelaimingų atsitikimų prevencija

Kita priežastis, dėl kurios reikia reguliariai tikrintis akis, yra nelaimingų atsitikimų prevencija. Prastas regėjimas gali tapti nelaimingų atsitikimų priežastimi tiek darbe, tiek namuose. Pavyzdžiui, jei dirbate su mechanizmais, svarbu, kad jūsų regėjimas būtų aiškus ir išvengtumėte nelaimingų atsitikimų. Be to, jei esate vairuotojas, svarbu įsitikinti, kad jūsų regėjimas yra tinkamas, kad išvengtumėte bet kokių galimų nelaimingų atsitikimų kelyje.

Akių priežiūrą daugeliui iš mūsų gali būti lengva praleisti pro akis – daugelis mano, kad reguliariai tikrintis nereikia. Tačiau svarbu prisiminti, kad reguliariai tikrinant akis galima ne tik apsaugoti regėjimą, bet ir aptikti kitų pagrindinių sveikatos problemų požymius ir simptomus. Taigi raskite laiko pasitikrinti savo akis, nes jei šiandien rūpinsitės savo akių sveikata, vėliau išvengsite didesnių ir galbūt rimtesnių problemų. Ilgainiui tai gali reikšti skirtumą tarp sunkių ligų ir sveiko gyvenimo. Jei nerimaujate dėl savo akių sveikatos ar net jei tiesiog jaučiate, kad galbūt atėjo laikas apsilankyti, yra profesionalų, kurie padės – visus tyrimus galima atlikti optikose Optika Vizija visoje Lietuvoje. Žengę šį papildomą žingsnį ne tik įtvirtinsite gerus akių priežiūros įpročius, bet ir galite pagerinti savo bendrą savijautą, todėl neatidėliokite ir užsiregistruokite jau šiandien!

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)