Finansai

„Kreda“ grupė sėkmingai išplatino visas obligacijas, pasiskolino 1,969 mln. eurų

„Kreda“ grupę vienijanti Jungtinė centrinė kredito unija sėkmingai išplatino 1,969 mln. eurų vertės šešerių metų trukmės obligacijų emisiją su 10 proc. metinėmis palūkanomis ir bendru 12 proc. pajamingumu. Skolos vertybiniai popieriai buvo išplatinti anksčiau nei planuota, o paklausa beveik dvigubai viršijo pasiūlą  pasiūlymus  pateikė  daugiau kaip 240 investuotojų iš visos Lietuvos. Itin didelio investuotojų susidomėjimo sulaukusių obligacijų  įsigijo daugiau kaip 150 mažmeninių ir smulkiųjų investuotojų, kurių dalis – ir „Kreda“ grupės unijų nariai. 

Tai yra antrasis bendros 3 mln. eurų subordinuotųjų obligacijų emisijos platinimo etapas. Praėjusiais metais išplatinta subordinuotųjų obligacijų emisija „Kreda“ grupei leido pritraukti 1,031 mln. eurų antrojo lygio kapitalo. Už šias obligacijas jau išmokėtos pirmosios palūkanos – daugiau kaip 51 tūkst. eurų. 

„Labai džiaugiamės investuotojų mums parodytu pasitikėjimu. Sėkmingas ir net anksčiau laiko baigtas emisijos platinimas yra reikšmingas įvertinimas visai „Kreda” grupei ir jos veiklos strategijai. 1,969 mln. eurų vertės emisijos išleidimas „Kreda“ grupei leis dar labiau plėsti veiklą, sustiprinti pozicijas rinkoje ir grupės kapitalą, auginti paskolų portfelį, o unijų narius, ypač mažų ir vidutinių įmonių bei žemės ūkio tiksliniuose segmentuose, finansuoti dar palankesnėmis sąlygomis. Ir toliau kelsime ambicingus tikslus bei vykdysime įsipareigojimus savo investuotojams“, – sako „Kreda“ Jungtinės centrinės kredito unijos Administracijos vadovė ir valdybos narė Jolita Česonienė.

Subordinuotųjų obligacijų emisija išplatinta pasitelkus platintoją – UAB „Uniqum Capital“. Obligacijų išpirkimo terminas – 2029 m. spalio 20 d. Vienos obligacijos nominali vertė 1000 eurų, o platinimo kaina – 959,1118 euro. 

Apie Jungtinę centrinę kredito uniją:

Jungtinė centrinė kredito unija (JCKU) – perspektyvi ir ambicinga centrinė unija Lietuvoje, administruojanti „Kreda“ unijų grupę, susikūrusi 2018 m. sausio 2 d., ir vienijanti 14 ilgametės patirties turinčių kredito unijų. JCKU – tai kooperatiniais pagrindais suorganizuota, juridinių asmenų kredito unijų įregistruota kredito unija, veikianti pajinio kapitalo pagrindu.

Neaudituotais 2023 m. pirmojo pusmečio finansiniais duomenimis „Kreda“ grupės valdomas turtas padidėjo 83 proc., iki 449,2 mln. eurų, indėlių portfelis išaugo 84 proc., iki 395,3 mln. eurų, o paskolų portfelis – 81 proc., iki 389,2 mln. eurų. Pelnas atitinkamai didėjo 101 proc. ir pasiekė 1,8 mln. eurų, o užimama kredito unijų rinkos dalis 2023 m. pirmąjį ketvirtį siekė 36,7 proc.

Daugiau informacijos apie JCKU rasite www.kreda.lt.  

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos agentūra „NOVA MEDIA“, Nova media

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)