buitinė technika
Namai

Kur slepiasi tavo naujasis šaldytuvas – už kompiuterio ekrano ar parduotuvės ekspozicijoje?

buitinė technikaKonditerijos įgūdžius pamiršti privertė senutėlė orkaitė, dėl kurios net kelis kartus nepavyko iškepti biskvito? Dėl ant sienelių besikaupiančio ledo niekas nebetelpa šaldytuvo kameroje? Indų plovimui gaila aukoti valandą per parą? Viskas aišku – jums žūtbūt reikalinga nauja buitinė technika. Kur pirksite: internetu ar parduotuvėje?

Atrodytų, atsakymas daugiau nei aiškus: internetinės parduotuvės ne tik padeda sutaupyti, bet ir tausoja mūsų laiką. Iš tiesų internetinė prekyba savo pobūdžiu suteikia galimybę klientui pasiūlyti patrauklesnę kainą: mažesni sandėliavimo, prekių eksponavimo, darbuotojų atlyginimų kaštai. Tradicinės parduotuvės šiose srityse susiduria su didesnėmis išlaidomis, tad, natūralu, užsideda papildomą antkainį. Tačiau nereikėtų aklai pasikliauti šiuo teiginiu – dominančios prekės kainą būtina palyginti pas kelis pardavėjus – ne tik internetinius, bet ir tradicinius. Pastarieji vis dažniau skelbia išpardavimus, kuriais pasinaudojus buitinė technika kainuoja netgi pigiau nei internetu.

Nauja šaldytuvą ar viryklę galima išsirinkti per pietų pertrauką ar po darbo, nesibaiminant grūsties kasoje ar eilėje prie parduotuvės konsultanto. Vos keliais pelės spragtelėjimais galima palyginti dominančios prekės charakteristiką ar kainą skirtingose parduotuvėse. Jei dabartinės kainos netenkina, o buitinė technika kol kas nėra žūtbūt reikalinga, galite tiesiog užsiprenumeruoti naujienlaikraštį ir laukti viliojančių pasiūlymų.

Ir galiausiai – pristatymo problemos. Sutalpinti šaldytuvą į lengvąją mašiną gali būti tikrai sudėtinga…Perkantieji internetu tuo nesirūpina. Kodėl? Tiesiog jie žino, jog įsigyta buitinė technika bus pristatyta į nurodytą vietą. Pristatymas gali kainuoti, būti apskritai nemokamas arba nemokamas nuo tam tikros sumos. Dėl užnešimo jaudintis taip pat nereikėtų – kartais reikia papildomai sumokėti, o kartais geranoriški vairuotojai padeda tiesiog už nuoširdžią padėką.

Tai negi vien pensininkai išlaiko tradicines parduotuves? Žinant jų perkamąją galią, akivaizdu, jog tikrai ne. Kai kuriems žmonės internetinė prekyba kelia nepasitikėjimą, netenkina būtinybė laukti, kol prekė bus pristatyta (kartais tai užtrunka savaitę ir daugiau) ar apie įrenginį pageidaujama gauti informaciją iš pirmų lūpų. Tokių klientų tarpe vertinama tradicinė prekyba. Tačiau abiems kategoriškiems vieno ar kito apsipirkinėjimo būdo šalininkams reikėtų išbandyti ir antrąjį variantą – galbūt rasite pigesnę ir patogesnę alternatyvą.

(Perskaityta per mėnesį: 74, iš jų šiandien: 1.)