Finansai

Laisvės frakcija ragina Seimą pritarti valstybės biudžetui

2021 m. gruodžio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Antradienį Seime vykstant 2022 m. valstybės biudžeto priėmimui, Laisvės frakcija ragina parlamentarus pritarti biudžeto projektui. Pabrėžiama, kad patobulintame ateinančių metų biudžete vis dėlto pavyko užtikrinti papildomus 20 mln. eurų moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai. Laisvės frakcija šios srities finansavimą akcentavo kaip prioritetą, būtiną užtikrinti tam, kad būtų vykdomas partijų susitarimas dėl švietimo.

Laisvės frakcija pabrėžia, kad itin svarbu tai, jog Vyriausybės pakoreguotas biudžetas yra orientuotas ne tik į šiuo metu besitęsiančių dviejų krizių – pandemijos ir migracijos – sprendimą, bet ir į galimybių kūrimą per švietimą. Tai yra reikšminga siekiant ilgalaikių tikslų – nuoseklaus mokslo stiprinimo ir į aukštą pridėtinę vertę orientuotos ekonomikos.

„Investicijos į mokslą buvo numatytos prioritetu ir pasirašant koalicijos sutartį, be to, rugsėjo mėnesį visos parlamentinės partijos pasirašė susitarimą dėl švietimo, kuriam įgyvendinti papildomos lėšos biudžete buvo būtinos. Biudžete numatytos papildomos lėšos moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai leis priartėti prie nuoseklaus įsipareigojimų įgyvendinimo – investicijos į mokslą turi priartėti prie 3 proc. nuo BVP“, – teigia frakcijos narys, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas.

2022-ųjų valstybės biudžete taip pat atsižvelgta į Laisvės frakcijos pasiūlymą numatyti papildomus 1,4 mln. eurų priklausomybių ligų gydymui ir prevencijai.

​​„Lietuva turi parengtą nuoseklią priklausomybių gydymo sistemą, tačiau ilgus metus ji tiesiog buvo finansuojama nepakankamai. Papildomas finansavimas yra dar vienas žingsnis, kad kiekvienas, kuriam pagalbos reikia, bet kurioje Lietuvos vietoje jos sulauktų“, – sako Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.

Daugiau informacijos:

Agnė Vidugirytė                
Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai
Mob. 8 646 79 450            
El. p. agne.vidugiryte@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)